Lugemisdiplomi programmi hooaja võib lugeda edukalt lõppenuks, aga lugemine ja lugemisrõõm jäävad.

Mitme alustanud klassi õpilased lugesid läbi kõik raamatud ja täitsid kõik lugemispassi ülesanded, mõnes klassis jäi mõnel osa lugemisvarast lugemata. Aga see ei loe! Nagu piltidelt näha, oli tegemist rõõmsa ja rahuldust pakkunud protsessiga.

Laste eelistustest lugesime välja, loetud raamatutest olid kõige populaarsemad Mika Keräneni „Soome pitsa“ ja „Armando“, Sinikka ja Tiina Nopola „Risto Räppar ja armetu Nelli“, Laura Ertimo “Mis on robot?“, Hannu Mäkelä „Härra Huu“, Magdalena Hai „Painajapood ja kohutav kõdipulber“, Timo Parvela ja Bjørn Sortlandi „Kepler62“.

Soome kirjanike raamatuid võis lugeda huvitavateks ja veelgi rohkem lugema inspireerivateks. Suur aitäh õpetajatele, kes on valinud Lugemisdiplomi programmi ja koos sellega laste lugemisoskusi edasi arendanud!

Sel aastal osales programmis 18 klassi 11 koolist. Üleriigiline lugemisdiplomi programm sai Soomes alguse 2000. aastate algul. Nüüdseks uuendatud programmi põhieesmärk on jäänud samaks: innustada õpilasi raamatuid lugema, kogema elamusterohkeid lugemishetki. See motiveerib last ise erinevate teoste hulgast meelepärast valikut tegema ja endale lugemisega seotud eesmärke seadma. Eestis alustas alustas programm Soome Instituudi eestvedamisel tegevust Tartus sügisel 2018. 

Piltidel Tartu Kivilinna Kooli 2c lapsed lemmikraamatutega ja 2d lapsed diplomitega. Fotod Anna Välimäki.