30. jaanuaril* tähistatakse Eesti rahvuskirjaniku Anton Hansen Tammsaare 141. sünniaastapäeva. Samal õhtul kell 18 toimub Kirjanike maja Musta laega saalis Juhani Salokandle kirjutatud monograafia „Noore Eesti südametunnistus“ pidulik esitlus. Teose on eesti keelde tõlkinud Piret Saluri.

Tervituskõne peab Kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuht Meelis Kompus, kes on lugenud sisse ka audioraamatu „Tõde ja õigus“ I, II ja III osa. Juhani Salokandlega vestleb kriitik ja kirjandusloolane Toomas Haug.

“Juhani Salokannel kirjutas monograafia Tammsaarest selleks, et kirjanik saaks paremini tuttavaks soomlastele. Mulle aga tundub, et raamat sobib sama hästi selleks, et kirjanik saaks paremini tuttavaks eestlastele. Teatakse Tammsaare tuntumaid romaane, sellest monograafiast saab aga hea ülevaate kogu Tammsaare loomingust ning elust. Arvan, et raamat on hindamatu abiline ka näiteks kirjandusõpetajatele,” sõnas Vaino.

Esitluse lõpus pakub Eesti Keele Sihtasutus võimalust „Noore Eesti südametunnistust“ kaasa osta sünnipäevahinnaga – 10 eurot.

Raamatuesitlus toimub Kirjanduslike kolmapäevade raames. Sündmust modereerib Kirjanduslike kolmapäevade perenaine Veronika Kivisilla, musitseerib pianist Johan Randvere.

Õhtu on tasuta.

Esitluse korraldavad Eesti Kirjanike Liit, Soome Instituut, Tuglase Selts, Tallinna Kirjanduskeskus ja Emakeele Õpetajate Selts


* Samal päeval algusega kell 15 toimub Eesti Rahvusraamatukogus ümarlaud “Kas Eesti kirjandus lahkub koolist?” Ümarlaual osalemine on tasuta, vajalik on registreerumine. Lisainfo siit.

** Veebuaris 2019 annab kirjastus Aviador soome keeles välja A. H. Tammsaare „Ma armastasin sakslast“ Juhani Salokandle tõlkes. Lisainfo siit