Laste- ja noorte kirjandusfestivalil Luup käis külas Soome kirjanik Elina Hirvonen. Elina on kirjutanud nii lastele kui täiskasvanutele. Eesti keeles on ilmunud 3 raamatut Printsess Võrukaela sarjast ning täiskasvanutele „Et tema mäletaks sedasama“ ning „Kui aeg saab otsa“.

Reedel, 20. oktoobril käis Hirvonen Tartu Karlova koolis. 5. klassi õpilased esinesid alustuseks väikese näidendiga „Printsess Võrukaela talveloitsu“ raamatust. Juba teist korda festivali Luup ajaloos on Tartu kooliõpilased need, kes põhjanaabrite kirjaniku teose esimest korda lavale viivad. Mullu toimus sama Maria Turtschaninoffi „Maresiga“.

Karlova kooli lapsed olid väga erksad ja vahvad, kuulasid hoolega ja kaasa elades Hirvoneni huvitavaid lugusid ning küsimustel ei paistnud lõppu tulevat, pidevalt oli mitu kätt püsti. Õhkkonnas oli tunda õpetajate toetust ja ürituse lõppedes olid kõik vastastikku tänulikud ja rõõmsad.

Laupäeval, 21. oktoobril toimus Elina Hirvoneni esinemine koos 7.-9. klassi ja gümnaasiumi luulevõistluse auhindamisega. Oli huvitav kuulata tänapäeva noorte luuletusi ja lisapreemiana said kirjutamishuvilised õpilased läbi proovida kogenud kirjaniku nippi, kuidas kirjutamisega lihtsasti algust teha. Hiljem sai kuulata Hirvoneni vastuseid küsimustele, mis olid valmis mõeldud Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilaste poolt. Kuulajad olid küsimustega väga rahul ja vastused olid tõeliselt huvitavad.

Õnnestunud külaskäigu eest oleme tänulikud Karlova Kooli õpetajale Katrin Raidmale ja Tamme Gümnaasiumi õpetajale Piibe Leigerile. Ning eelkõige muidugi külalisele, suurepärasele Elina Hirvonenile.

Teemad:Kirjandus