Ootamine on lõpuks läbi, täna, teisipäeval, 31.1 algab DocPoint dokumentaalfilmide festival nii Helsingis kui ka Tallinnas ja Tartus. Mõlemal pool lahte toimuv festival pakub rikkalikku valikut maailma kirevast dokumentalistikast.

14. DocPoint Tallinn toob vaatajate ette kokku 36 dokumentaalfilmi, millega hulgas on ka kaks Soome kaastootmisel valminud linateost. Neist 1. ja 4. veebruaril linastuv täispikk dokumentaalfilm „Tukdam: maailmade vahel“ uurib olekut, kus kõrgeltarenenud Tiibeti budistid surevad teadlikult kontrollitud viisil – see ongi tukdam. Film on valminud Iirimaa, Soome ja Eesti kaastootmisel, filmi muusika on kirjutanud Märt-Matis Lill. Teine, kinos Artis laupäeval kl 13.15 linastuv „Misjonärid“ pakub harukordselt lähedast sissevaadet mormooni misjonäride ellu, kes tulevad Utah’st Soome Jumala sõna levitama.

Kahe tunni kaugusel Helsingis saab festival alguse Petteri Saario filmiga „Virmaliste räppar“, mis maalib portree 18-aastasest saami räpparist Mihkku Laitist ehk Yungmiqu teekonnast oma unistuste poole – noormehest, kes alles otsib oma kohta maailmas. Mihkku on pärit Utsjoelt, mis on tema enda sõnul keset kõike, Helsingist või Tallinnast vaadatuna aga keset ei-midagit. DocPoint Helsinki programmis on üle 80 dokumentaalfilmi, millest on Soomes võimalik kümmet filmi vaadata ka veebis. 

Dokumentaalfilmide festival kestab pühapäevani, 5. veebruarini 2023.