Soomes tegutsev sihtasutus Viro-säätiö (Eesti Fond) otsustas anda Aino Kallase preemia operaatorile ja režissöörile Ivar Heinmaale tema teenete eest sõja- ja konfliktipiirkondade filmija ning jäädvustajana. 

Ivar Heinmaa on sõjakorrespondent ja suurepärane eesliini operaator. Ta on viibinud kaameraga 107 riigis, filminud kõiki viimase paarikümne aasta sõdasid, kriise ja katastroofe. Heinmaa on töötanud  Soome ringhäälingu YLE korrespondendina alates 1991. aastast.

“Tänu oma tööle on Ivar Heinmaa olnud meie silmad,” sõnas preemia pidulikul üleandmisel Soome suursaatkonnas Tallinnas Soome suursaadik Vesa Vasara. 

Aino Kallase preemia asutanud Viro-Säätiö asutati 1991. aastal eesmärgiga toetada haridust ja kultuuri. Preemiat hakati välja andma 2004. aastal. Soome ja Eesti vahelise kultuurisilla ehitaja, kirjanik Aino Kallase nime kandva auhinnaga tunnustatakse eestlastest üksikisikuid või kollektiive, kel on märkimisväärseid teeneid Eesti-Soome kultuurisuhete arendamisel.

Varasematel aastatel on auhinna pälvinud näiteks ajakirjanik Kulle Raig, professor Rein Veidemann, tõlkijad Kadri Jaanits ja Piret Saluri.