See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Soomerootsi filmid

Eestlased on suhteliselt hästi kursis soome filmide ja filmitegijatega. Kõige tuntum soomerootslasest  režissöör on Klaus Härö, kelle käe all valmis film “Vehkleja” (2015). Teine tuntud soomerootsi režissöör on ajaloolise draama “Colorado Avenue” (2007) autor Claes Olsson,  kes on teinud koostööd ka Priit Pärnaga filmi “Karl ja Marilyn” juures.

Soomes õpetatakse filmitegemist ka rootsi keeles, näiteks Helsingis asuvas Arcada Rakenduskõrgkoolis. Rootsikeelne Yle (Soome avalik õiguslik tele- ja ringhäälingukontsern) panustab rootsikeelsete filmide ja teleseriaalide tootmisse. Sellegipoolest suunduvad soomerootsi näitlejad ja filmitegijad sageli Soomest Rootsi, kus on suurem filmiturg ja rootsikeelsetele näitlejatele rohkem võimalusi.

“Soomerootsi kevade” esimene laiemale avalikkusele suunatud üritus leidis aset Tartus, kui Maailmafilmi festivali raames linastus 19.3. soomerootsi lavastaja Niklas Kullströmi ja Soome filmitegija Martti Kaartineni koostöös valminud film “Mälestused idast”.  Mais toimuvatele kirjandusfestivalidele HeadRead ja Prima Vista oleme kutsunud soomerootsi kirjanikud Merete Mazzarella ja Karin Erlandssoni. Juunis saabub Eri Klasi 80. sünniaastapäeva tähistamisele ERSOs soomerootsi dirigent Leif Segerstam. Programm on täiendamisel. 

Jälgi ka meie sotsiaalmeediakanaleid: FBTwitterInstagram.
#SoomerootsiKevad

“Soomerootsi kevadet” toetab Svenska kulturfonden.