See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: Mariliis Haljasorg
Soome etenduskunsti duo Trash Heroes

Ühiskond

Meie tegevuskava on päevakajaline ja innovatiivne. Toodame sisu, mis peegeldab Eesti ühiskonnas hetkel olulisi teemasid. Instituut toimib ka soomlaste ja eestlaste vahelise sillana. Allpool mõned meie suurematest tegemistest:

Ida-Virumaa koolijuhtide seminar

2019 aasta vältel korraldasime Narva ja Ida-Virumaa venekeelsete koolide juhtidele seminari, mis kestis kokku pool aastat. Programmi raames tutvuti Soome haridussüsteemi ja põhimõtetega ning otsiti võimalusi venekeelse kooliprogrammi arendamiseks. Programmi eesmärk oli tutvuda Soome hariduseluga ja leida võimalusi õppetöö parendamiseks Eesti venekeelsetes koolides. Projekti raames korraldati Skype-i kaudu erinevaid koolitusi, toimus ka õppereis Soome ning tehti mitmeid rühmatöid. Projektis osalesid piirkonna 14 kooli osalejad. Projekti toetasid Innove, Integratsiooni Sihtasutus ning Jenny ja Antti Wihuri Fond. Tihedat koostööd tehti ka Soome saatkonna, Narva haridusasutuste ning Narva, Sillamäe ja Kohtla-Järve omavalitsustega, samuti Soome koolidega. Vaata projekti lõppseminari pildigaleriid.

Talsinki, tunnel ja tehisintellekt – aga tulevikukeel?

Paides toimunud arvamusfestivali Keele ja Meele alal toimus sel aastal ka Soome Instituudi korraldatud arutelu. Paneel kandis tulevikuplaanidest intrigeeritud pealkirja “Talsinki, tunnel ja tehisintellekt – aga mis keeles me omavahel tulevikus kõneleme?” Vestlusringis olid Piret Kärtner, Indrek Tammeaid, Pekka Myllylä ja Janne Saarikivi. Juttu juhtis Rain Kooli. Vaata videosalvestust!

Prügikangelaste sõnumid

Prügikangelased pöörasid Paides paljude pilke: Seekordsel Arvamusfetivalil liikusid teist hulgas ringi kaks ainulaadsete jalgratstega meest, kes endi kohta ütlesid lihtsalt: pürgikangelased. Trash Heroes duo koosneb kahes soomlasest: Antti Lahti (Jyväskylä Time of Dance festivali kunstiline juht ) ning Panu Varstala (Apinatarha tantsutrupp). Puhtama homse nimel tegutsevad mehed propageerivad keskkonnateadlikkust läbi meeleoluka liikumise ja lõbusa tantsu. Neid inspireerivad muusika, roheline energia, taaskasutus ning keskkonnasõbralikud sõidukid. Nii peatusidki nad “Hea kliima alal” pikemalt. Vaata videosalvestus!

Rändavad lapsed ja noored

Sügisel 2019 oli okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu vaatamiseks väljas Martin Rattase koomiksitel põhinevt rändnäitus “See oli siis kui Soome läksime”. Koomiksinäitus tõi esile eestlaste lood Soome minemisest, kohanemisest ja tagasitulekust. Näituse avamise puhul toimus noorte arutelu teemal “Rändavad lapsed ja noored”. Vaata videosalvestust!

VAATA LÄHEMALT

Granö loengusari

Loengusarja korraldab Soome instituut koostöös Turu ülikooli, Tartu ülikooli ja Granö keskusega. Loengute ja seminaride eesmärk on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel. Videosalvestusi saab järelvaadata allolevas loetelu kaudu.

LÄHEMALT

"Soomerootsi kevad"

2019. aasta kevadel tutvustame eestlastele soomerootsi kultuuri ja identiteeti. Kõik teavad, et muumid on pärit Soomest, aga kui paljud on kuulnud, et esimene raamat muumidest ilmus hoopis rootsi keeles?

LÄHEMALT