See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: Karoliina Korpilahti
Näitus

Kunst ja kultuur

Soome Instituudi eesmärk on edendada kunstnike liikuvust, tugevdada võrgustikke ja luua ka Eesti venekeelsele elanikkonnale suunatud programmilisi tegevusi. Meie tegevuskava on päevakajaline ja innovatiivne. Korraldame sündmusi, mis peegeldavad Eesti ühiskonnas hetkel olulisi teemasid ja oleme avatud erinevatele koostööprojektidele. 

Toetused

Seitsme Soome kultuuri- ja teadusinstituudi ning Soome etenduskunstnike infokeskuse koostööna ellu kutsutud TelepARTprogramm toetab nii karjääri alustavaid kui ka juba tegutsevaid loomeinimesi. TelepART on lihtsalt ja kiirelt taotletav toetus, mille abil edendatakse Soome etenduskunstnike rahvusvahelist liikuvust ja esinemisvõimaluste leidmist.  Rohkem infot TelepART-programmi kohta.

Residentuurid

Soome Instituut käivitas 2019-2020 Jenny ja Antti Wihuri fondi toel Narva Vaba Lava teatrikeskuses residentuuriprojekti, kus saavad kokku (etendus)kunst ja publikule suunatud tegevused. Meie sihtrühm on kohalike koolide õpilased. Rohkem infot residentuurivõimaluste kohta

Sündmused, festivalid

Instituut teeb koostööd Eesti kultuurifestivalide ja -sündmustega. Anname toetust Soome esinejate reisikulude katmiseks ja oleme Soome kunsti asjatundjad Eestis.

Võrgustikud

Soome Instituut tugevdab kunstnike ja kultuurivaldkonna töötajate võrgustikke Soome ja Balti riikide vahel. Teeme võrgustikealast koostööd ka kultuurivaldkonna teavituskeskuste ja kohalike ekspertidega. Instituut on Euroopa kultuuriinstituutide võrgustiku EUNIC liige. 

Lähemalt räägib Karoliina Korpilahti

VAATA LÄHEMALT

(Re)configuring Territories

LÄHEMALT