See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: Karoliina Korpilahti
Näitus

Kunst ja kultuur

Meie tegevuskava on päevakajaline ja innovatiivne. Toodame sisu, mis peegeldab Eesti ühiskonnas hetkel olulisi teemasid. Instituut toimib ka soomlaste ja eestlaste vahelise sillana. Instituut on avatud erinevatele koostööprojektidele. 2019. aastal on Soome Instituudi eesmärk edendada kunstnike liikuvust, tugevdada võrgustikke ja luua Eesti venekeelsele elanikkonnale suunatud programmilisi tegevusi. Instituut jõuab sel aastal vähesel määral ka Lätti ja Leetu.

Residentuurid

Soome Instituut käivitas 2019-2020 Jenny ja Antti Wihuri fondi toel Narva Vaba Lava teatrikeskuses residentuuriprojekti, kus saavad kokku (etendus)kunst ja publikule suunatud tegevused. Meie sihtrühm on kohalike koolide õpilased.

TelepART

Seitsme Soome kultuuri- ja teadusinstituudi ning Soome etenduskunstnike infokeskuse koostööna ellu kutsutud programm toetab nii karjääri alustavaid kui ka juba tegutsevaid loomeinimesi. TelepART on lihtsalt ja kiirelt taotletav toetus, mille abil edendatakse Soome etenduskunstnike rahvusvahelist liikuvust ja esinemisvõimaluste leidmist.

Sündmused, festivalid

Instituut teeb koostööd Eesti kultuurifestivalide ja -sündmustega. Anname toetust Soome esinejate reisikulude katmiseks ja oleme Soome kunsti asjatundjad Eestis.

Võrgustikud

Soome Instituut tugevdab kunstnike ja kultuurivaldkonna töötajate võrgustikke Soome ja Balti riikide vahel. Teeme võrgustikealast koostööd ka kultuurivaldkonna teavituskeskuste ja kohalike ekspertidega. Instituut on Euroopa kultuuriinstituutide võrgustiku EUNIC liige. 

Lähemalt räägib Karoliina Korpilahti

VAATA LÄHEMALT

Narva Vaba Lava residentuur

LÄHEMALT

(Re)configuring Territories

LÄHEMALT