See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Viia Väli ja tassid. Foto: Sven Tupits (fotogeen.ee)
Viia Väli ja tassid. Foto: Sven Tupits (fotogeen.ee)

Viia Väli

administratiivjuht, Tallinn

Läbi aastakümnete tähendas Soome eestlase jaoks korralikku kohvi ning pakk aromaatset puru oli vaat et parim kingitus, mida põhjanaabrilt soovida osati. Nii on omamoodi sümboolne, et mul on käes suisa kolm kohvikruusi. Miks siis just sellised suured kruusid?

Soome Instituudis töötatud aja vältel olen muuhulgas meie külalistele tuhandeid liitreid korralikku filtrikohvi keetnud. Ent nädalavahetustel keedan kodus hoopis Eestis populaarset pätikohvi. Teate küll: kohvipuru tassi, kuum vesi peale ja tõmbama. Kui siis kohv mõnusalt kange tuleb, on kõige kurvem see, kui jook liiga vara otsa saab. Just selle vältimiseks peab tass olema sobiva suurusega!

Otsisin kaua sobivat kruusi ja kui leidsin esimese taolise vormi just Soomes olles, ei olnudki see kes teab mis suur üllatus. Mõistsin, et ka soomlane oskab kohvi juues hommikuid nautida. Ajapikku on neid kruuse köögiriiulile kogunenud juba kümmekond ja ehkki mõni neist meeldib mulle teistest rohkem, määrab lõpliku valiku siiski just puhkepäevahommikune meeleolu.