Eesti kinolevisse on jõudnud Soome-Eesti koostööfilm “Maria paradiis”, mille lavastaja on Soome režissöör Zaida Bergroth. Filmi keskmes on 1920. aastatel Helsingi läheduses tegutsenud kristlik ususekt, mille asutaja oli karismaatiline, aga julm ja despootlik Maria Åkerblom.

Bergrothi sõnul ajendas teda filmi tegema nii Soome lähiajalugu kui ka peategelase Maria Åkerblomi lugu. “Teema tasandil huvitas mind mitte ainult see, miks inimesed on võimuahned ja tahavad teistega enda huvides manipuleerida. Vaid ka see, et mis paneb meid uskuma selliseid inimesi ja miks me laseme end neist lummata.”

Filmis teevad Eestist kaasa näitlejad Rein Oja, Katariina Tamm ja Ott Aardam. Kunstnik on Jaagup Roomet ning kostüümikunstnik Eugen Tamberg.  Võttekohana kasutati Olustvere mõisa.

“Just see visuaalne maailm, mida me filmis näeme, on Eesti töörühma üles võetud, kindlasti jätkan nendega koostööd, kostüümikunstnik on juba mu järgmises projektis kaasatud,” avaldas Bergroth ERRi kultuuriuudistele antud intervjuus.

Produtsent Evelin Penttilä sõnul on Soomes läinud aasta oktoobris esilinastunud film Soomes hästi vastu võetud. “30 000 vaatajat on taolise kunstifilmi kohta väga hea tulemus,” nentis Penttilä.
Tema sõnul on osa filmi tugevusest ka ajalooline kostüümidraama. “Kõik, kes armastavad “Downton Abbey’t”, peaksid ka seda filmi vaatama tulema,” kutsus ta.

“Maria paradiis” jõuab Eesti kinodesse alates 10. jaanuarist.