NB! 17.2 raamatuklubi toimub ainult Zoomis (link)

17.02 kell 17.30−18.30 räägime Soome Instituudi raamatuklubis Paula Havaste Muhumaa-romaanist „Pronkstäht“ (tlk Gerda Kordemets ja Triin Tael, Hea Lugu, 2021). Osaleda võib Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) või Zoomis (link).  

Paula Havaste „Pronkstäht“ on esimene teos autori Saaremaa-romaanisarjast. Eelmisel aastal ilmus Soomes sarja neljas romaan. Kokku on Havaste kirjutanud üle 20 teose, nii ajaloolisi romaane kui ka lasteraamatuid.  

Havaste, kes suvitab juba üle 15 aasta Saaremaal, käsitleb oma loomingus sageli tavaliste inimeste elu. „Pronkstähes“ kirjeldab Havaste abielupaari Vilja ja Villemi ning külaelanike elu 1940ndate teises pooles Muhumaal. Talus ja kalurisovhoosis töötavad inimesed elavad vaesuses ja kardavad küüditamist. Vilja ja Villemi ellu toob lootust ja elevust Villemi võimalus sõita Tallinnasse, kuhu ta on kutsutud õnnestunud luuletuse „Suur seltsimees, meie päike“ eest. Kas Villemil õnnestub lisaks aukirjale tuua Tallinnast kaasa ka jorkširi põrsas, mis võiks pere elujärge parandada?

Raamatuklubi vestlust juhib Soome Instituudi programmikoordinaator Heidi Iivari.  

NB! Raamatukogus osalejatel tuleb esitada COVID-19 vaktsineerimistõend ja isikutunnistus ning kanda maski kogu ürituse vältel. 

Loe Paula Havaste kohta lähemalt (link).