Soome Instituudi raamatuklubi koguneb taas! Aasta esimene teos on Finlandia 2018 kirjandusauhinnale nomineeritud Katja Kettu romaan „Rose on kadunud”.

See on kaunilt kirjutatud lugu ebaõiglusest, armastusest ja eneseotsingutest kahe identiteedi vahel. Ühtlasi heidetakse pilk möödunud sajandil Ameerikasse rännanud soomlaste elule ja tuuakse lugeja ette killuke Ameerika põlisrahvastele osaks saanud ebainimlikkusest. Kettu romaanides on alati olnud esiplaanil suured teemad ja dramaatilised sündmused ning vähemaga ei lepi ta ka seekord: ebaõiglus, rassism ning julgus kurjuse vastu välja astuda, aga samavõrd ka armastus, mis on kõige ilusam ja kõige hirmutavam asi maailmas.

See on jõuline ja värvikas lugu naisest, kes on valmis muutuma hundiks, et päästa oma tütar ning tütrest, kes otsib iseennast ja tõde oma kadunud ema kohta. Katja Kettule iseloomulik väljendusrikas, elav, Lapi juurtest rikkust ammutav keel on selleski raamatus endiselt lopsakas, ent ühtlasi poeetilisem ja kaunim kui eales varem.

Romaan pälvis 2018 aastal Soome ilukirjanduse Finlandia. Kadri Jaanitsa tundlikus tõlkes teose avaldas kirjastus Koolibri. „Rose on kadunud“ on Kettu neljas eesti keeles ilmunud romaan, varem on ilmunud „Keevitaja“ (2011) ja „Ämmaemand“ (2012) ja „Öliblikas“ (2016). 

Raamatuklubi vestlus toimub eesti keeles. Arutelu juhib tõlkija, toimetaja ja soome kirjanduse asjatundja Heidi Iivari.
Kohtumiseni neljapäeval, 23. jaanuaril kell 17.30!

Vaata ka: