Neljapäeval, 13. aprillil kell 17.30−18.30 käsitleme Eveliina Talvitie romaani „Käisin vaid ujumas, õde“ (tlk Elle Vaht, Sinisukk, 2022). Loe raamat läbi ja osale vestlusel Soome Instituudi raamatukogus Tartus või Zoomis https://bit.ly/3GfWEEf (link). Raamatuklubi vestlust juhib Heidi Iivari.

Eveliina Talvitie (s. 1970) on Tallinnas elav soome ajakirjanik ja kirjanik, kelle romaanis „Käisin vaid ujumas, õde“ on märgiline roll Tallinna tänavatel, Eesti taasiseseisvumise aastail ja Marie Underil. Prantsuse rokkbänd Tentation on tulnud esinema Tallinna lauluväljakule. Bändi solisti Benjamini ja kontserti kuulama tulnud Marie vahel sünnib keeruline ja ohtlik suhe, mille kolmas osapool on Benjamini naine Anna. Romaan annab neile kõigile hääle ja räägib süütundest, armastusest, vägivallast ja vabaduseihast. Romaan põhineb osaliselt päriselu tragöödial, kus prantsuse rokkmuusik Bertrand Cantat (tundud ansamblist Noir Désir) põhjustas näitleja Marie Trintignant´i vägivaldse surma Vilniuses 2003. aastal.

„Käisin vaid ujumas, õde“ on Talvitie teine romaan ja esimene, mis on tõlgitud eesti keelde. Lisaks on ta kirjutanud biograafiaid ja mitteilukirjanduslikke teoseid. Oma töödes on ta käsitlenud eelkõige naiste sotsiaalset staatust ja naiste õigusi puudutavaid teemasid.