Laitmatult visuaalne ja nägemuslik ulmefilm erineb kõigist sõltumatutest Soome filmidest, mida olete kunagi näinud. See on salapärane, suurepärane, heliline, veider, humoorikas, unenäoline, varjuline ja seletamatu. Üks kahest debüütfilmide võistlusprogrammi duost viib meid ebainimlikku mustvalgesse bürokraatlikku ultrahelimaailma, kus keegi ei kasuta sõnu ja kõik alluvad meeleldi rutiinile.

Mütsiga mees hilineb tehase juures bussi peale. Naine istub pingil suure kivi all. Mees on üksildane kirjanik, kes ootab inspiratsiooni ja mängib jojoga. Naine on mässumeelne teadlane, keda ei kutsuta teiste õpilastega salajastele loengutele. Nad on määratud abielluma ja saama poisslapse. Ja siis ilmub välja ahelais hiiglane. Gravitatsioon muutub. Liustikud sulavad. Auk laieneb.

Kannatlikult alates 2017. aastast minimaalse eelarve, ilma toetuseta ja pidevalt ilma meeskonnata filmitud film. Markku ja Mari lavastasid, dekoreerisid, kavandasid, filmisid, monteerisid ja õppisid kõike koos ning kaasasid ainult mitteprofessionaalseid näitlejaid, keda nad juhuslikult märkasid.

31 näiliselt seoseta lühema või pikema staatilise stseeni puhul on igal sammul, liigutusel, helil, hüüatusel, karjatusel ja detailil oluline tähendus. Unustamatult lummav ja kõhedust tekitav kinokogemus, mida kõik tähelepanelikud pealtvaatajad saavad tõlgendada läbi ütlemata vaikuse.

(tekst Edvinas Pukšta)

Režissöör Markku Hakala, Mari Käki
Stsenarist Markku Hakala
Osades Henri Malkki, Kirsi Paananen, Atte Vuori
 
Kestus 1h 11m
Keel: dialoog puudub