Kes on Tartus meie instituudi raamatukogu tegevusi jälginud, need juba teavad, et advendiga koos alustab ka meie Päkapikukool. Sel aastal jõuab eriline koolitund aga Tallinnasse.

Laupäeval, 7. detsembril on kõik lapsed ja lapsemeelsed oodatud pärastlõunal Tallinna vanalinna, kus Soome Instituudi ruumides (Harju tn 1, II korrusel) toimub Päkapikukool.

Jõulumeelne koolitund algab kell 15 ja kestab umbes tunnikese, sest jõulukaartide valmistamine, jõuluvanale kirja kirjutamine ja piparkookide söömine on üks asjalik töö! Tunni lõpuks saavad selgeks ka päkapiku põhioskused. Kõik osalejad saavad päkapikukooli tunnistuse!

Töötuba on tasuta ning kõik vahendid on instituudis olemas.
Väiksed lapsed on oodatud koos vanematega.

NB! Palun, ole nii tubli ja REGISTREERU töötuppa: finst@finst.ee.

Kel soovi, võib meie postkasti kaudu Lapimaal elavale jõuluvanale ka kirja saata – võid kirja juba kodus valmis kirjutada või teha seda instituudis ning panna siis instituudis asuvasse postkasti! Võid kirjutada eesti, soome või ükskõik millises teises keeles. Meie usinad päkapikud toimetavad sinu kirja kohale!

Jõulukaarte valmistame sinitrüki tehnikas, mida juhendavad Fotomuuseumi töötajad. Sinitrükk ehk tüanotüüpia on üks vanimatest fotoprotsessidest.

Päkapikukooli lõpuõhtu jätkub Tallinna jõuluturul, kus kuuse kõrval saab kuulata Soome suursaadiku Timo Kantola tervitust ja jõulujazzi, mida esitavad Susanna Aleksandra ja Joel Remmel.