Mängufilmi sündmused on inspireeritud karismaatilisest Maria Åkerblomist ja tema rajatud kristlikust ususektist, mis tegutses 1920ndatel Helsingi lähistel asuvas Toivola häärberis.

Orvuks jäädes sektiga liitunud 15-aastane Salome usub siiralt Maria lubadusi juhtida oma kogudus tõotatud maale. Üle kõige tahab ta ära teenida naise soosingut ja armastust ning on oma elu täielikult usule pühendanud. Ka siis, kui Mariat süüdistatakse mõrvakatses ja ta arreteeritakse, on Salome jätkuvalt tema süütuses veendunud. Ilma juhita jäänud sektis langeb moraal ja kasvavad sisepinged, liikmete usk pannakse proovile. Samal ajal tutvub Salome heledajuukselise tänavatüdruku Maliniga, kelle ta ühel päeval läbipekstuna metsast leiab.

Ootamatult saabub Maria Toivolasse tagasi, olles vanglarongilt põgenenud. Salome on õnnelik, ent Maria ekstsentriline ja destruktiivne käitumine lööb neiu usu kõikuma. Malin teeb talle ettepaneku põgeneda. Maria saab nende plaanist teada ning veenab Salome viimasel hetkel ümber. Ta tuletab tüdrukule meelde, et mitte keegi pole teda iial armastanud nii nagu Maria. Salome reedab Malini ja sektiliikmed võtavad ta kinni. Mõne aja pärast kaob tüdruk jäljetult. Salome mõistab, et kadumise taga on Maria. Ta otsustab Maria politseile üles anda. Maria püüab põgeneda, aga Salome juhatab ta lõksu.

Täispika (110 min) mängufilmi režissöör on Zaida Bergroth. Draama tootjafirma on Elokuvayhtiö Komeetta. Filmi originaalpealkiri on Marian paratiisi. Peaosades: Pihla Viitala, Satu Tuuli Karhu ja Saga Sarkola. Kõrvalosades: Elina Knihtilä, Tommi Korpela, Rein Oja, Jan Korander, Sonja Kuittinen, Satu Mikkelin, Ilkka Heiskanen, Markku Maalismaa jt.

Film esilinastus Soomes 2. oktoobril 2019. Maailma esilinastus toimus Kanadas, Toronto filmifestivalil 6. septembril 2019. Eestis toimub esilinastus 9. jaanuaril 2020 kinos Sõprus.

Vaata ka: