Põhjala tehases kutsume kõiki Lugemistunniks REaD raamatupoodi, kus hea ilma korral loeme õueterrassil ja vihma korral sees. Lugemiseks võite kaasa võtta oma raamatu või laenutada see REaDi laiast valikust. Lugemise propageerimiseks paluvad korraldajad postitada enda lugemisaktsioonist fotosid sotsiaalmeediasse teemaviidetega #Lugemistund ja #ReadHour.
 
Traditsiooniks saanud Lugemistunniga tähistatakse 8. septembril UNESCO rahvusvahelist kirjaoskuse päeva. Lugemisaktsioon ReadHour ehk Lugemistund kutsub üles võtma sel päeval kl 11–12 lugemiseks aeg maha ja lihtsalt lugema.

Soomes 2019. aastal alguse saanud Lugemistunni eesmärgiks on propageerida lugemist eelkõige laste ja noorte hulgas, aga osalema on oodatud igas vanuses lugejad.

„Lugemine valgustab kõrgusi, kuhu raamatuid mittemõistvad inimesed kunagi ei küüni,“ ütles kirjanik Mika Keränen.
„Lugemise tähtsust inimese kujunemisel on võimatu üle hinnata,“ ütles Soome Instituudi programmikoordinaator Anneli Loodus. „Raamatu lugemine – olgu teabetekst või ilukirjandus, sügav või meelelahutuslik, algupärand või tõlge – kujundab meie keelt. Keel on aluseks mõtlemisele: lõpuks sellest sõltub, kes me inimestena oleme ja olla tahame. Kampaania tuletab lugemise tähtsust meelde, ning kui seeläbi mõni lugemist väärtustav laps või noor juurde tuleb, on eesmärk kuhjaga täidetud.“
Eelmisel aastal vastas lugemisüleskutsele 150 Eesti kooli ja raamatukogu. Sotsiaalmeedias haarasid Lugemistunni mõttest kinni mh Rahva Raamat, Eesti Noorsooteater, Eesti Vabariigi president Alar Karis jpt. Kõige suuremalt toimus Lugemistunnil avalik lugemine Tartus. Lugemistundi tähistati ka Soomes, Rootsis, Norras ja Suurbritannias.
Eestis korraldavad Lugemistundi Soome Instituut, Tartu Linnaraamatukogu, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Tallinna Keskraamatukogu.
Loe eelmise aasta Lugemistunnist instituudi kodulehel: https://finst.ee/uudised/septembris-uuesti-lugemistundi/