Laura Ertimo

Laupäeval, 11. septembril kell 14−15 toimub Kirjandustänava festivalil (Koidula 11, Tallinn) kirjaniku, geograafi ja lastele suunatud teadusraamatute autori Laura Ertimo töötuba lastele (FB-link). Üheskoos uuritakse nähtamatuid asju: vaadatakse luubiga, arvatakse ära lõhnade ja häälte tekitajaid. Töötoa tulemused pannakse kirja ja/või joonistatakse suurele ühisplakatile.

Ertimoga vestleb pisiteadusest Soome Instituudi programmikoordinaator Heidi Iivari.

Laura Ertimolt (1977) on eesti keeles ilmunud juba viis lastele suunatud teadusraamatut, kus ta seletab lihtsate sõnade, näidete ja illustratsioonide varal lahti keerukaid nähtusi. Kuues on ilmumas.

  • Eelkooliealisi lapsi innustavad Maad ja peidus olevat maailma avastama Pisiteadus-sarjas ilmunud teosed „Kus sa oled?“ (ill. Sanna Pelliccioni, tlk Anneli Veskimäe ja Avita kirjastus, 2020) ja „Nähtamatu maailm“ (ill. Sanna Pelliccioni, tlk Luisa Tõlkebüroo, Avita, 2021).  
  • Koomiksistiilis „Imelik ilm!“ (ill. Mari Ahokoivu, tlk Annika Vesi, Avita, 2020) aitab aru saada nii koolilapsel kui ka täiskasvanul meie aja kõige aktuaalsemast teemast – kliimamuutusest.  
  • Kunstiarmastajaid hellitavad imeliste illustratsioonidega aimeteosed „Vesi. Raamat maailma tähtsaimast ainest“ (tlk Kadri Jaanits, Tammerraamat, 2020) ja „Öö. Raamat unest ja pimeduse saladustest (tlk Kadri Jaanits, Tammerraamat, 2021), mis valiti 2016. a. ka Soome kauneimate raamatute hulka.  

Kokku on Ertimolt ilmunud 15 lastele ja kogu perele suunatud aimeteost, ka n-ö arekeelseid ehk lihtsustatud keeles kirjutatud teosed Maa ja kliimamuutuse teemadel. 

Üritus toimub koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega ja seda toetavad Soome Kirjanduse Teabekeskus (FILI), Tammerraamat ja Kirjastus Avita.