2022. aastal tähistame Läänemere päeva 25. augustil. Kutsume kõiki, kes soovivad sel päeval ise midagi korraldada, leida koostööpartnereid või oma ideedele tagasisidet saada, osalema Läänemere päeva infotunnil, mis toimub 19. aprillil kell 13.00-14.30.

Lisaks neile, kes on juba otsustanud Läänemere päeval osaleda, ootame infotunnile ka kõiki neid, kelle idee on alles algusjärgus või kes soovivad lihtsalt teada, mis Läänemere päeval toimub ja kuidas tegevustest osa võtta. Kohtume veebi vahendusel, vajalik eelregistreerumine (link). Kutset võib jagada edasi oma võrgustikele!

Läänemere päev on John Nurmineni Sihtasutuse (John Nurmisen Säätiö) poolt algatatud iga-aastane pidupäev mere auks.  Lisaks tähistamisele on Läänemere päeva eesmärk süvendada teadlikkust mere looduslikust, kultuurilisest ja ajaloolisest väärtusest. Sel päeval kutsume inimesi üles tundma rõõmu meie ainulaadse kodumere üle ja panustama selle seisukorra parandamisse konkreetsete tegudega. Läänemere päev toimub igal aastal augusti viimasel neljapäeval.

Uuri Läänemere päeva kohta lähemalt (link).