Mitmete prestiižsete kirjandusauhindadega pärjatud soomerootsi laste- ja noortekirjanik Maria Turtschaninoff külastab kirjandusfestivali Luup raames Eestit. Lugejad saavad kirjanikuga kohtuda kolmapäeval, 19. oktoobril kell 14.30 Tartu Linnaraamatukogu saalis. Kirjanikuga vestleb Heidi Iivari ning teost „Maresi“ tutvustavad draamavormis Miina Härma Gümnaasiumi õpilased Ivika Heina juhendamisel.
Turtschaninoffi populaarsest sarjast “Punase kloostri kroonikad” on eesti keelde tõlgitud kaks osa: „Maresi“ ja „Naondel“. Erinevalt noorsookirjanduse peavoolust ei ole tema tuntuimas teoses „Maresi“ romantikat. Keskmes on naiste omavahelised suhted kloostrisaarel, hättasattunud tüdrukute ja naiste pelgupaigas.
“Punase kloostri kroonikate” esimene osa „Maresi“ pälvis 2014. aastal laste- ja noortekirjanduse Finlandia auhinna ja selle tõlkeõigused on müüdud üle 20 riiki. Lisaks on Maria Turtschaninoff pälvinud kahel korral Rootsi Kirjandusühingu Soomes auhinna, Soome rahvusringhäälingu rootsikeelsete saadete Svenska Yle kirjandusauhinna ning olnud nomineeritud Astrid Lindgreni mälestusauhinnale. Kirjutamine on Turtschaninoffile tähtis: „Kirjutamine on nagu tüür, mis mind elus juhib.“
Sündmust korraldab Soome Instituut ja toetab Soome kirjanduse teabekeskus FILI.