MUBA suures saalis esinevad koos MUBA muusikutega külalised Soomest! Helsingi Noorte Keelpilliorkester ja orkestri peadirigent Kasmir Uusitupa koos MUBA sümfooniaorkestriga toovad lavale Ralph Vaughan Williamsi kuulsaima teose “Fantaasia Thomas Tallise teemale”. Sissepääs tasuta!

Kava:
Béla Bartók (seade keelpilliorkestrile Arthur Willner) – Rumeenia tantsud
Andrea Tarrodi – “Paradiisilinnud” I / “Paradisfåglar” I
Jean Sibelius (seade keelpilliorkestrile Frank Reinisch) – Impromptu op. 5/6
Helsingi Noorte Keelpilliorkester
Dirigent Kasmir Uusitupa

Einojuhani Rautavaara – “Cantus arcticus” (1972)
MUBA sümfooniaorkester
Dirigent Jaan Ots

Ralph Vaughan Williams – “Fantaasia Thomas Tallise teemale” (1919)
MUBA sümfooniaorkester ja Helsingi Noorte Keelpilliorkester
Dirigent Kasmir Uusitupa

Helsinki Strings ehk Helsingi Noorte Keelpilliorkester on maailmas tunnustatud keelpilliorkester, kuhu kuulub umbes 35 üliõpilast Ida-Helsingi Muusikainstituudist ja Sibeliuse Akadeemia noorteosakonnast, nende vanus varieerub kümne ja kahekümne vahel. Orkestri asutasid 1972. aastal dirigendid Csaba ja Géza Szilvay. Orkestrit juhatas 2010–2011 Pirkko Simojoki, 2011–2022 Jukka Rantamäki ning alates 2022. aasta sügisest on dirigendiks Kasmir Uusitupa.

Orkester välja andnud üle neljakümne heliplaadi ning esinenud enam kui seitsmekümnes telesaates, millest seitsmekümnendatel ja kaheksakümnendatel eetris olnud kaks populaarset sarja “Minifiddlers in Musicland” tähistasid uut ajastut Soome muusikahariduses. Orkestri koosseisus on aastate jooksul mänginud märkimisväärne hulk rahvusvaheliselt tuntud professionaalseid Soome muusikuid – solistid, kammer- ja orkestrimuusikud, juhid, dirigendid, keelpillipedagoogid ja teised muusikaprofessionaalid.

Kolmeaastaselt viiulimänguga alustanud Kasmir Uusitupa on tuntud kui üks huvitavamaid uue põlvkonna Soome muusikuid. Tema kirev karjäär kammermuusiku, solisti ja kontsertmeistrina on päädinud õpingutega Jorma Panula ja Petri Komulaineni käe all. Õpingute ajal on ta üles astunud kontsertidel, nt. Vaasa Linnaorkestri, Kuopio Linnaorkestri ja mereväe bändiga. 2022. aasta sügisel asus ta tööle Helsinki Stringsi dirigendi ja kunstilise juhina.