Kas teadsite, et Soome on maailmas esimene riik, kes võttis kasutusele rahvuslikud piltmärgid ning esimene märk üha kasvavast kollektsioonist avaldati detsembris 2015. aastal. Riigi iseseisvuse juubeliaastal (2017) täienes kollektsioon aga ühtekokku seitsme uue Finalnd-emotikoniga*. Neist ühel on kujutatud Euroopa ainsa põlisrahva Saami lippu. Piltmärkide kollektsiooni lisandusid ka Tom of Finland ning Arktikat ja Soome loodust kuvavad märgid.

Piltmärgi kollektsioon on osa Soome välisministeeriumi ThisisFINLAND brändist

Soome välisministeeriumi andmeil kasutab Soome-piltmärke üle maailma enam kui 200 miljonit inimest. Erilehelt on neid alla laaditud sadu tuhandeid kordi. Muu hulgas on välisministeerium saanud piltmärgi idee ja teostuse eest ka hulgaliselt erinevaid auhindu nii Soomes kui välismaal.

Arktilised piltmärgid ja Tom of Finland

Soome on Euroopa Liidu põhjapoolseim riik ja kuulub arktilisse piirkonda. Temaatilised piltmärgid on nüüd aga tehtud puhuks, kui Soomest saab maikuus Arktika nõukogu eesistujariik.

Üks piltmärkidest kuvab Helsingi Senati väljakule eksinud jääkaru ja kannab nime “Jääkaru, keda ei ole”. Teiste märkide hulgas on muu hulgas virmalised, jäämurdja ja suusataja.

Saami lipuga austatakse Euroopa ainsat põlisrahvast.

Jaanuari 2017 rahvusvahelise esilinastuse saanud mängufilmi “Tom of Finland” ning sama aasta märtsis seadustatud sooneutraalse abielu auks lisati Soome emotikonide kollektsiooni ka kunstnik Touko Laaksoneni aka Tom of Finlandi kuulsaim modell Kake.

Kõik piltmärgid leiad ThisisFINLAND kodulehelt. Finlandi emotikonid leiad tasuta kasutamiseks ka AppStore’i ja Google Play kaudu.

______________________

*emotikon – kirjamärkidest koostatud piltmärk emotsioonide väljendamiseks elektronpostis