Kirjutab Soome Instituudi sihtasutuse juhatuse esinaine Riitta Huuhtanen. Head lugemist!

Olen osalenud Soome Instituudi tegevuses juhatuse liikmena ühe aasta, teist aastat alustasin juba juhatuse esinaise rollis. Tulin pardale eelmise esinaise Pirkko Nuolijärvi palvel – olime Pirkkoga omal ajal koos Kalevala Koru kultuurisihtasutuse juhatuses. Eestiga oli mu töö Kalevala Korus seotud muuhulgas seetõttu, et paljud ajalooliste ehete teemad olid pärit Eestist ja seega osa meie ühisest kultuuripärandist.

Kultuuriinstituutide võrgustik teeb olulist tööd, tutvustades soome kultuuri ja eluviisi maailma metropolides ja luues sildu Soomega sihtriigi kultuurimaastikul. Tuleb tunnistada, et ega ma sellest tööst oma jah-sõna andes veel eriti palju ei teadnud. Nüüd, kui olen sellesse maailma sügavamale sisse sukeldunud, olen leidnud uue vaatepunkti Soome kultuurile – selle kohta, kuidas selle parimaid palu maailmale esitletakse. Lisaks olen tähele pannud, et sidemeid luuakse isiklike kohtumiste ja kontaktide kaudu. Ja professionaalsus ennekõike!

Osa Soome Instituudi juhatusest vahetus kevadisel aastakoosolekul. Meie kollektiivis on esindatud väga mitmekülgne kultuurialane oskusteave: Eestit esindavad Järvi Lipasti ja Mart Meri, Soomet  Mikko-Olavi Seppälä, Tuomo Tähtinen, Pirjo Kääriäinen ja Minna Jaakola. Esimene kohtumine toimus praeguste olude sunnil Teamsis, mistõttu oli uute liikmete lisandumine eriti elevust tekitav. Usun siiski, et leidsime kõiki huvitavate teemade kaudu ühisosa ja ootan innukalt seda hetke, kui saame istuda sama laua ümber, täitsa päriselt.

See oli sissejuhatus juhatuse tegevusse. Igaüks meist tutvustab end aasta jooksul oma blogis ise. Hoidke silm peal!

Riitta Huuhtanen
Juhatuse esinaine