Demokraatia suurim väärtus on vabadus. Venemaa sissetung Ukrainasse on seadnud ohtu meile iseenesestmõistetavad vabadused ja demokraatia. Demokraatia on valitsemisviis, ent ka eluviis, mille tuumaks on vabadus jääda iseendaks. Kuidas saame seda kaitsta? Soome Instituut koostöös Eesti Koostöö Koguga kutsub osalema vestluses ”Dialoog demokraatia kaitseks” neljapäeval, 9. juunil kell 14–16. 

Vestluse ”Dialoog demokraatia kaitseks” eesmärk on saada paremini aru, mida demokraatia Eestis erinevate inimeste jaoks tähendab ning kas ja kuidas toimib demokraatia nende arvates kriisiolukordades. Jagame seda, mis tekitab muret ja oleme avatud kuulama neid, kelle arvamus ei pruugi meie omaga kattuda. Palun anna oma osalemisest teada hiljemalt teisipäeval, 07.06.2022 (link).
 
Algatus ”Dialoogid demokraatia kaitseks” on alguse saanud Soome Riigikantseleist eesmärgiga tugevdada Soome ühiskonda. Üleriigilisi dialooge kasutati Soomes meetodina ka koroonapandeemiast tulenevate hirmude ja probleemide jagamiseks ning üksilduse üle arutlemiseks. Need vestlused ei ole tavaliselt avalikud, kuid nendest tehtud anonüümsed kokkuvõtted on andnud riigile olulist infot inimeste vajaduste ja mõtete kohta. See on aidanud kaasa ühiskondliku säilenõtkuse parandamisele. Lisainfo Soome algatuse kohta (soome keeles, link).
 
Arutelu kuulub “Kohalike dialoog kohalikus raamatukogus” dialooginädala programmi. „Kohalike dialoog kohalikus raamatukogus“ on raamatukogude aasta raames toimuv esmakordne pilootprojekt, mille käigus omandasid 12 raamatukogutöötajat üle Eesti dialoogi loomise ja kogukonna kaasamise oskusi. 6-12. juunil toimuva dialooginädala raames viiakse igas programmis osalenud raamatukogus läbi üks kohalik dialoog. Projekti korraldajad on Eesti Koostöö Kogu, raamatukogude aasta, Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing.
 
Dialoogid demokraatia kaitseks toimuvad 9. juunil nii Soomes, Eestis, Lätis kui ka Itaalias.