Muuminäitus on Eestis ringi rännanud juba 1994. aastast, kuid on laste ja ka täiskasvanute hulgas siiani väga populaarne. Nii oleme koos heade koostööpartneritega oma rändnäituse ekspositsiooni kahel korral (aastal 2008 ja 2014) ka uuendanud ja täiendanud. Näitus tutvustab nii Tove Janssoni muumiraamatuid ja tema joonistatud raamatuillustratsioone kui ka hiljem koos „muumibuumiga“ sündinud muumiteemalisi koomikseid, filme, mänguasju, suveniire, ajakirju jms.

Näitusega on kaasas k muumiteemalised viktoriiniküsimused ja muud ülesanded, mis võimaldavad korraldada vahvat lisategevust lastele (ettelugemine, joonistamine, mõistatamine, värvimine, filmivaatamine jne). 

Tove Jansson kirjutas ja illustreeris oma muumiraamatud aastatel 1945-1980. Ta alustas ka täiskasvanutele mõeldud muumikoomiksite joonistamist. Seda tööd jätkas tema vend Lars Jansson. Praegustele lastele muumiajakirjadest tuttavad koomiksid on välja mõeldud ja joonistatud juba teiste inimeste poolt. Eestiski armastatud 104-osaline muumimultikas on aga tehtud hoopis Jaapanis.

Soomes saab Tove Janssoni muumiraamatute ja illustratsioonidega tutvuda Tampere Kunstimuuseumi Muumiorus. Turu lähedal Naantalis on Muumimaailm, kus on võimalik kohtuda „päris“ muumidega.