See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: pixabay.com
Muumide maja talvel Naantalis

Muuminäitus

Muuminäitus on Eestis ringi rännanud juba 1994. aastast, kuid on laste ja ka täiskasvanute hulgas siiani väga populaarne.

Koos heade koostööpartneritega on Soome Instituut näitust kahel korral (2008. ja 2014. aastal) ka uuendanud ja täiendanud. Näitus tutvustab nii Tove Janssoni muumiraamatuid ja tema joonistatud raamatuillustratsioone kui ka hiljem koos „muumibuumiga“ sündinud muumiteemalisi koomikseid, filme, mänguasju, suveniire, ajakirju jms.

Tove Jansson kirjutas ja illustreeris oma muumiraamatud aastatel 1945-1980. Ta alustas ka täiskasvanutele mõeldud muumikoomiksite joonistamist. Seda tööd jätkas tema vend Lars Jansson. Praegustele lastele muumiajakirjadest tuttavad koomiksid on välja mõeldud ja joonistatud juba teiste inimeste poolt. Eestiski armastatud 104-osaline muumimultikas on aga tehtud hoopis Jaapanis.

Soomes saab Tove Janssoni muumiraamatute ja illustratsioonidega tutvuda Tampere Kunstimuuseumi Muumiorus. Turu lähedal Naantalis on Muumimaailm, kus on võimalik kohtuda „päris“ muumidega. 

Näituse tehnilised andmed

Muuminäitusel on väljas:

  • üheksa 50 x 50 cm suurust tahvlit Tove Janssoni must-valgete illustratsioonidega ja infoga autori kohta
  • muumiraamatud
  • DVD-d
  • muumikujukesed
  • tekstiilid ja muud muumitooted

Näitusega on ka kaasas muumiteemalised viktoriiniküsimused ja muud ülesanded, mis võimaldavad korraldada vahvat lisategevust lastele (ettelugemine, joonistamine, mõistatamine, värvimine, filmivaatamine jne). 

Uuri lähemalt ja broneeri: anneli.loodus@finst.ee või telefonil +372 742 7319