Soomest alguse saanud lugemist propageeriv algatus Lugemistund/ReadHour on tänavu esmakordselt üle-eestiline.  8. september on ÜRO rahvusvaheline kirjaoskuse teemapäev, mis on ka inspiratsiooniks Lugemistund/ReadHour kampaaniale. 8. septembril kell 13-14 on KÕIK oodatud lugema – oma kodus, tänaval, koolis, lasteaias, raamatukogus või kasvõi puu otsas ning seda kas üksi, koos sõprade, pere või lihtsalt sama piirkonna lugemishuvilistega.

Avalikud ühislugemised Tartus ja Tallinnas

Kirjanik Leelo Tungal osaleb aktsioonis Tallinnas Eesti Kirjanike Liidu maja ees, kus loeb huvilistele kell 13.30  ette ka oma luuletuse “Raamatul on aku tühi”. Tartus on huvilised oodatud Raekoja platsile, kus Mika Keränen loeb kell 13.15 ette lõigu oma raamatust. Kui juhtub, et aktsiooni ajal pole mahti lugemistunnis osaleda, siis julgustame leidma teist sobivat aega, et veeta tunnike iseenda seltsis raamatut lugedes.

Paberraamatutega sotsiaalmeediasse!

Näitamaks, et meid on palju, tee endast lugemas või oma raamatust pilt/video ja postita see ühismeediasse, kasutades teemaviiteid #lugemistund #readhour #kogueestiloeb #raamatukogudeaasta. Võid ka kirjutada, miks haarasid lugemiseks just selle raamatu. Nii saame hulgaliselt uusi lugemissoovitusi!

Loe Lugemistunni kohta lähemalt (link).