Soomest alguse saanud lugemist propageeriv algatus Lugemistund/ReadHour on tänavu esmakordselt üle-eestiline. 8. septembril kell 13-14 on KÕIK oodatud lugema just talle sobivas paigas avalikus ruumis. Lugemistunni aktsioonis osalevad ka kirjanikud Leelo Tungal ja Mika Keränen.

Millega tegemist?

8. september on ÜRO rahvusvaheline kirjaoskuse teemapäev, mis on ka inspiratsiooniks Lugemistund/ReadHour kampaaniale. Kirjanik Leelo Tungal osaleb aktsioonis Tallinnas Eesti Kirjanike Liidu maja ees, kus loeb huvilistele kell 13.30  ette ka oma luuletuse “Raamatul on aku tühi”. Tartus on huvilised oodatud Raekoja platsile, kus Mika Keränen loeb kell 13.15 ette lõigu oma raamatust. Kui juhtub, et aktsiooni ajal pole mahti lugemistunnis osaleda, siis julgustame leidma teist sobivat aega, et veeta tunnike iseenda seltsis raamatut lugedes.

Lugemistund on positiivne meeleavaldus lugemise ja raamatute poolt, mis sai alguse Soomest 2019. aastal ja on laienenud rahvusvaheliseks. Selle eesmärk on innustada lapsi ja noori lugema, luua lugemisele oma pidupäev ja edendada vestlust lugemise üle.

Eesti osaleb aktsioonis Soome Instituudi eestvedamisel

Eestis osaleti lugemistunnis esimest korda 2021. aastal Soome Instituudi eestvedamisel. Sel aastal on lugemistund osa raamatukogude aasta tegevusest ning esmakordselt üle-eestiline. Tartus korraldavad erinevaid tegevusi ka Tartu Linnaraamatukogu koos harukogudega ning Tartu Noorsootöö Keskus. 

Paberraamatud vallutavad sotsiaalmeedia

Näitamaks, et meid on palju, tee endast lugemas või oma raamatust pilt/video ja postita see 8. septembril ühismeediasse, kasutades teemaviiteid #lugemistund #readhour #kogueestiloeb #raamatukogudeaasta. Võid ka kirjutada, miks haarasid lugemiseks just selle raamatu. Nii saame hulgaliselt uusi lugemissoovitusi!

Lisainfo: Soome Instituudi programmikoordinaator Anneli Loodus, 5648 7286