Satu Rämö põneviku „Hildur“ (tlk Toomas Tallo, Eesti Raamat, 2023) sündmused leiavad aset kesk lund ja saladusi tulvil Islandit. Loe raamat läbi ja osale arutelus N 18.01 kell 17.30-18.30 Soome Instituudi raamatukogus või veebis: https://shorturl.at/fgzH8 

Rämö krimiromaani peategelane Hildur Rúnarsdóttir on väikese Ísafjörðurin valla politseiuurija Islandi loodetipus. Oma ängistust leevendab ta joostes Islandi karges looduses ja surfates Gröönimaalt tulevatelt külmadel lainete. Hilduri elu varjutab peretragöödia – tema kaks nooremat õde Rósa ja Björk kadusid jäljetult 20 aastat varem. Soomest Hilduri tööpartneriks ja politseipraktikale saabunud Jakob rahustab oma närve Islandi kampsuneid kududes. Hildur ja Jakob hakkavad uurima kolme mõrva, mis viivad nad uuesti silmitsi oma minevikuvaludega.  

Satu Rämö (snd 1980) on Soome kirjanik, kes on elanud 17 aastat Ísafjörðuris Lääne-Islandil. Varem on talt ilmunud 20 Islandi, kommunikatsiooni ja loovkirjutamisega seotud mitteilukirjanduslikku raamatut. Oma ilmumisaastal 2022 oli Rämö esikromaan „Hildur“ 79 000 eksemplariga müüduim raamat Soomes. Soome keeles on Hildur-krimitriloogiast ilmunud ka järgmised osad „Rósa ja Björk“ ja „Jakob“. Rämö triloogiat on kutsutud Nordic blue´ks (vrd Nordic noir), kus Islandi eksootiline loodus, kaamos ja kombestik on oluline osa romaanide narratiivist. 

Loe veel: 

https://epl.delfi.ee/artikkel/120189090/raamatublogi-soomlane-jaiselt-islandilt-jaisest-islandist-kriminaalselt-ja-lahedalt  

https://raamatud.postimees.ee/7813943/lugemissoovitus-uus-suveponevik-mis-paneb-juba-jarge-ootama  

https://lugemiselamus.ee/hildur/  

https://satu.is/  

Raamatuklubi toimub iga kuu eelviimasel neljapäeval kl 17.30−18.30 Soome Instituudi raamatukogus ja/või veebis. Vestlust juhib Heidi Iivari. Arutelu toimub eesti keeles.

Igas raamatuklubis arutleme uue ja huvitava soome kirjandusteose üle. Kevadel 2024 on vaatluse all järgmised teosed:

18.1. Satu Rämö „Hildur“

22.2. Antti Hyry „Ait“

21.3. Maria Turtschaninoff „Pärandmaa“

18.4. Miika Nousiainen „Väike iluremont“

23.5. Kristina Carlson „Härra Darwini aednik“

13.6. Anna Englund „Puust palitu“