Heidi Iivari. Foto Aksel Lõbu

“Meidän suvun miehet / Meie suguvõsa mehed” (Enostone, 2024) on tartusoomlase ja meie Soome kirjanduse klubi juhi Heidi Iivari teine kakskeelne luulekogu. 

Kogumiku nimiluuletus on puudutatud kuulajaid ja lugejaid erinevates põlvkondades ja riikides. Nimiluuletus esindas Tartut UNESCO kirjanduslinnade lavaluulevõistlusel “Slam-O-Vision” 2020. aastal. 

Heidi Iivari on tartusoomlasest luuletaja, kes kirjutab ja esineb soome ja eesti keeles. Iivari on 2018. aasta Eesti lavaluulefinalist. Tema esikkogu “Tarton sarjarakastaja / Tartu sariarmastaja” (Enostone, 2021) võtsid innustunult vastu nii kriitikud kui ka lugejad ning sellest on ilmunud juba teine trükk. 

Luulekogu “Meidän suvun miehet / Meie suguvõsa mehed” esitlused toimuvad T 9.04 kell 18.00 Kirjanduse Majas Tartus (intervjueerib Siim Lill), K 24.04 kell 18.00 Musta laega saalis Tallinnas (intervjueerib Kai Aareleid) ja R 14.06 kell 19.00 Tekstin talos Helsingis. Üritustel kõlavad Heidi Iivari luuletused kõrvuti kitarrist Karl Kruuse muusikaga.

Korraldavad: Eesti Kirjanduse Liidu Tartu osakond, Eesti Kirjanike Liit ja Enostone kustannus.