Eesti Kandleliidu kevadkontserdil esinevad pikaaegsed Soome Sibeliuse Akadeemia õppejõud Ritva Koistinen ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud Kristi Mühling. Esitusele tuleb nii kandlele kui kantelele olulisi teoseid erinevatelt autoritelt: Malle Maltis, Pekka Jalkanen, Toivo Elovaara, Martti Pokela, Arvo Pärt jt.

Ritva Koistinen on kantele artist ja soolokantele hariduse alusepanija Sibeliuse Akadeemias. Ta on seal õpetanud aastast 1987, Kantele muusika õppejõuna aastast 1995 ning on välja koolitanud noore generatsiooni kantelemängijaid. Koistinen on andnud soolokontserte nii Soomes kui väljaspool, nt USA, UK, Rootsi, Norra, Eesti, Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Iisrael, Kanada ja Venemaa. Ta on olnud ka paljude heliloojate koostööpartneriks ning mitmete nüüdis- ja kammermuusika teoste esmaesitajaks, teiste seas Pekka Jalkaneni ja Pehr Henrik Nordgreni kirjutatud Kantele kontserdid.

Kristi Mühling on Eesti kromaatilise kandle interpreet, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on klassikaline- ja nüüdismuusika. Ta on paljude kandlele loodud teoste esmaettekandja nii solisti kui kammermuusikuna ning kuulub ansamblitesse Resonabilis (asutatud 2002, www.resonabilis.com) ja Una Corda (asutatud 2009, www.unacorda.net).

Kristi Mühling on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kromaatilise kandle õpetuse alusepanija ning on töötanud samas õppejõuna alates kandle eriala asutamisest 2002. aastal.

23. aprillil kl 12.00 toimub Tallinna Muusikakoolis kõikidele kandlemängijatele mõeldud Ritva Koistineni koolitus ”Kandlemängija mänguergonoomika”. Koolitus on Eesti Kandleliidu liikmetele tasuta, teistele 20€. Rohkem infot: info@kandleliit.ee.

Pilet eelmüügist 15€/12€. Kohapeal kõigile 15€.

Sündmuse teevad võimalikuks Eesti Kultuurkapital ja Soome Instituut.