Soome dirigent Emilia Hoving (1994) esineb veebruaris esmakordselt Eestis. Hoving juhatab Eesti Sinfoniettat laupäeval, 26.2 Estonia kontserdisaalis ja pühapäeval, 27.2 Jõhvi kontserdisaalis. Kavas on Arvo Pärdi ja Joseph Haydni teosed ning Lotta Wennäkoski (1970) ”Hava”, mis tuleb Eestis ettekandele esmakordselt. Piletid Piletimaailmast (link).

Wennäkoski on õppinud muusikateooriat ja heliloomingut Sibeliuse Akadeemias ja Haagi kuninglikus konservatooriumis. Wennäkoski muusikat on nimetatud ühtaegu lüüriliseks ja mänguliseks ja tema teoseid esitatakse nii Soomes kui välismaal. Novembris 2020 pälvis Wennäkoski oma loomingu eest Soome riikliku preemia.

Hoving töötab hetkel alaliselt Prantsuse Raadio Filharmoonikute juures peadirigent Mikko Francki abidirigendina. Ta debüteeris 2019. aastal Soome Raadio Sümfooniaorkestri dirigendina, juhatades seda lühikese etteteatamisajaga otse-eetris. Helsingi linnaorkestrit juhatas ta esmakordselt mais 2021. Tänaseks on ta juhatanud peaaegu kõiki Soome orkestreid. Aprillis 2021 pälvis Hoving Soome muusikakriitikute autasu Kritiikin Kannukset. Hoving õpib Sibeliuse Akadeemias professorite Sakari Oramo ja Atso Almila käe all.

Selle aasta märtsis debüteerib Hoving koos Eesti Sinfonietta ja sama kontsertkavaga Viinis.