Tarmo Paunu näitus “Jumal on naine”

28. detsember 2013 - 2. veebruar 2014

Soome kunstniku Tarmo Paunu maalinäitus “Jumal on naine” on esimene Tallinna Kunstihoone ja Helsingi Taidehalli vahel sõlmitud koostöölepingu raames toimuv näitus. Näituse kuraator on M. Koskinen.

Näitus on Tallinna Kunstihoones (Vabaduse väljak 6, Tallinn) avatud 28.12.2013–02.02.2014  K–P 12–18

479310

TARMO PAUNU
Madonna jänkuga
Pupumadonna
2013

 

“Minu stiil on mitte muretseda stiili pärast, vabadus kasutada vorme ja värve just nii nagu mulle parajasti meeldib.

Mu eesmärk on anda maalile elu, varustada teda hõõguva energiaga, mis kanduks pildist üle vaatajale. Nimetan oma maale transsümbolistlikeks, sest liigutan sümboleid oma teadvuse sügavustest läbi pildi kulgedes inimesteni.

Need sümbolid hõlmavad kõike elavat: inimesi, loomi, lilli, olendeid ja värve. Ma ei tea, kust nad tulevad; tunnen neid ajast, mil maalisin lapsena oma esimese pildi. Nemad ja värv on põhjuseks, miks ma üldse maalin. Minu töö on nad nähtavaks muuta.”

Tarmo Paunu

 

“Minun tyylini on olla miettimättä tyyliä. Siten saan vapauden käyttää muotoja ja värejä niinkuin minua huvittaa.

Tavoitteeni on saada maalaus elämään: antaa maalaukselle hohtavaa energiaa, joka voi siirtyä katsojalle. Kutsun maalauksiani transsymbolisiksi. Liikutan symboleita syvältä tajunnastani maalauksiin ja maalauksista katsojiin.

Minun symbolini ovat mitä tahansa elävää: ihmisiä, eläimiä, kukkia, olioita tai pelkkää väriä. En tiedä mistä aiheeni tulevat. Ne ovat olleet samantapaisia ensimmäisistä lapsena tehdyistä maalauksista lähtien. Syy miksi maalaan ovat nuo aiheet ja väri. Minun työni on päästää ne pihalle.”

Tarmo Paunu