Susanna Leinonen Company: “Nasty”

23. november 2018 - 24. november 2018, Eesti, Tallinn

23.11 ja 24.11 kell 18.00 Kumu auditooriumis (Weizenbergi 34 / Valge 1)

Nüüdistantsu rühm Susanna Leinonen Company tuleb esimest korda Eestisse!

2001. aastal loodud Susanna Leinonen Company on nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt üks edukamaid Soome nüüdistantsu rühmi, mille teoseid tuntakse eelkõige suurejoonelise, viimistletud visuaalsuse ja koreograaf Susanna Leinoneni detailse ja nõudliku tantsukeele järgi. Eesti Rahvusballeti tantsijana karjääri alustanud Susanna Leinonen toob oma tippansambli esmakordselt Tallinna seoses etenduse “Nasty” esiettekandega.

Nasty on haaravalt kaasaegne teos kehaga seotud ootustest, rünnakutest ja piirangutest. Leinonen on koos tantsijatega uurinud teiste pilkude objektiks olemist, kus kogu tähelepanu on pööratud keskmesse – tantsijatele ja nende kehadele kui loova töö vahenditele. Tippvormi treenitud keha näidatakse etenduses kui väliste ja sisemiste ootuste masinavärki, mille piirid muutuvad ja „nahk venib“, et saavutada oma täielikku potentsiaali. Küsimus seisneb selles, kes või mis selle potentsiaali lõpuks määratleb?

Teoses kasutatakse Arvo Pärdi tundlikku ja väljendusküllast muusikat, mis täiendab karmi vaadet maailmale ja on ühtlasi sellele kontrastiks.

Koreograafia: Susanna Leinonen
Muusika: Arvo Pärt, Max Richter, Jóhann Jóhannsson, Hildur Guðnadóttir & Robert Aiki Aubrey
Kostüümikunstnik: Sari Nuttunen
Valguskunstnik: Harri Peltonen
Helikujundus: Teemu Korpipää
Videokunstnik: Ville Seppänen
Tantsijad: Tiia Huuskonen, Elina Häyrynen, Natasha Lommi, Elisa Tuovila ja Erika Vilander

Piletid 13€/8€ Piletilevist

Soome Instituut toetab Susanna Leinonen Company esinemist Eestis TelepART programmi raames.