Soome ja eesti kunstlaulu paremik kõlab Helikülas

29. september 2019

Soome Majaoja Fond (Majaoja Säätiö) ja Soome Instituut kutsuvad Laulasmaal, Helikülas asuvasse Arvo Pärdi Keskusesse, kus kõlab eesti ja soome kunstlaulude paremik. Majaoja Fondi korraldatud Lied’i-kontsert toimub pühapäeval 29. septembril, kell 16.

Ettekandele tulevad Majaoja fondi traditsioonilise Lied-konkursi võidutööd.  Kuid kavas on ka Einojuhani  Rautavaara, Raimond Lätte, Artur Kapi, Eduard Tubina, Mart Saare ja Rene Eespere looming.

Esinevad Katja Vepsäläinen (sopran, Soome),  Heli Veskus (sopran, Eesti) ja Priit Volmer (bass, Eesti). Lauljaid saadavad klaveril kontsertmeistrid Cecilia Oinas (Eesti) ning Jaanika Rand-Sirp (Eesti).

2000. aastal asutatud Majaoja erasihtasutuse eesmärgiks on toetada Soome kultuuri selle erinevates avaldumisvormides, toetades igal aastal erineva kunstivaldkonna noorte õpinguid ja enesetäiendust. Erinevatel aastatel on korraldatud konkursse nii kirjanduse- kui muusikavaldkonnas, sealhulgas kompositsioonivõistlusi, löökpillimängijate konkursse kui ka nt lastenäidendite kirjutamise võistlusi.

Vaata ka Arvo Pärdi Keskuse kodulehele.