Soome Instituut Euroopa keeltepäeval

26. september 2016, Tallinn

26. septembril tähistatakse Euroopas keeltepäeva. Nii Tallinnas kui ka Tartus pööratakse sel päeval keeltele tavapärasest rohkem tähelepanu ja oodatakse huvilisi osa võtma erinevatest ettevõtmistest.

Tallinnas on kohvikus Wabadus kl 16–19 keeltekohvik, kus kõik huvilised saavad 15-minutilistes tasuta lühitundides proovida 21 Euroopas kõneldavat keelt. Soome keelt tutvustab seal meie hea sõber Anniina Ljokkoi.  Loe täpsemalt kogu kava kohta siit

keeltekohvik2016_koduleht_1

 

Tartus tähistatakse keeltepäeva Tartu kaubamaja 1. korrusel kell 15–19.  Pealaval saab näha ja kuulda erinevaid etteasteid.

Pealava kõrval on  kõigile huvilistele avatud keeltemess, kus  erinevad keele ja kultuuriga seotud asutused tutvustavad keeleõppe, stipendiumite ja  erinevate vahetusprogrammidega seotud võimalusi, reklaamivad oma tegevust ja tutvustavad üritusi.

Ka Soome Instituut on kohal! Tule astu läbi, osale viktoriinis ja võida auhindu! Loe täpsemalt kogu kava kohta siit

Keeltepäeva tähistatakse alates 2001. aastast Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni algatusel, et seeläbi tähtsustada kõiki Euroopas kõneldavaid keeli: nii suure kõnelejaskonnaga keeli kui ka murdeid, nii põliskeeli kui ka uusi keelekujusid. Keeltepäeva eesmärgiks on rõhutada avalikkusele keeleõppimise tähtsust ning kasvatada teadmist, et kõik Euroopas kõneldavad keeled on väärtuslikud, samuti julgustada ja toetada elukestvat keeleõpet.

Soome Instituudi osalemist toetab Fazer Eesti AS.

kp_pais

Lisainfo:
Maarja Keba
maarja.keba@finst.ee
+372 57570188