Luulesõit sukeldub lasteluule maailma!

14. mai 2012 - 18. mai 2012, Hämeenlinna, Riia, Tukholma, Tallinna, Hämeenlinna

Seitsmendat korda toimuval Luulesõidul on seekord selgelt piiritletud teema. Neljakeelsel ringsõidul saab tänavu kuulda lasteluuletusi ning nende tõlkeid. Luuletusi esitatakse Riias, Stockholmis, Tallinnas ja Hämeenlinnas. Sõit algab 14. mail Lätis ja lõpeb 18. mail Soomes.

Luulesõidu ajakava

Luulesõidu luuletajateks on Jukka Itkonen Soomest, Juris Kronbergs Lätist, Daniel Boyacioglu Rootsist ja Leelo Tungal Eestist. Esimest korda on Luulesõidul ka visuaalne mõõde – koomiksikunstnik Petri Koikkalainen illustreerib luuletusi samal ajal kui luuletajad neid esitavad.

Luuletusi esitatakse nii originaalkeeles kui ka esinemiskoha riigikeelde tõlgituna. Peamiseks sihtgrupiks on eelkooliealised lapsed.

Luulesõidul osaleva Leelo Tungla meelest mängib lasteluule laste keelelise arengu puhul olulist rolli.”Lastele mõeldud luule aitab säilitada emakeele värvikaid nüansse. Lapsed armastavad riimide ja sõnadega mängida,” arvab Tungal.

Luulesõidu peamiseks märksõnaks on mobiilsus lisaks luuletustele rändavad ühest kohast teise ka luuletajad. See loob head eeldused luuletajate ja luulehuviliste omavaheliseks võrgustamiseks ka väljaspool riigi- ning kultuuripiire.

Täpsemat teavet esinemiskohtade ning kellaaegade kohta leiab aadressilt www.luulesoit.com. Luulesõidu korraldajaks on Soome Instituut koos mitmete koostööpartneritega.

Luulesõidu koduleht
Video Luulesõidust 

Lisateave
Jenni Kallionsivu
+372 568 869 39
jenni.kallionsivu@finst.ee