Raamatuklubi Tartus: Pirkko Saisio “Kaini tütar”

21. veebruar 2019, Tartu, Soome Instituudi raamatukogu, Ülikooli 11

Veebruarikuu raamatuklubis arutleme kirjaniku Pirkko Saisio (1949-) romaani “Kaini tütar” (ilmus 1984, eesti keeles 2018, tlk Hille Lagerspetz) üle. Pirkko Saisio (1949) looming on laiaulatuslik ja mitmekülgne ning on pälvinud rohkelt kirjanduspreemiaid. Ta võtab sageli meedias aktiivselt sõna võrdõiguslikkuse ja seksuaalvähemuste kaitseks.

 

Risku õpetab muusikaakadeemias klaverit. Ta on noor, rahutu ja jõuline naine. Samas on ta Vene juurtega pere tütar, kellel on tugevad, kuid vastuolulised suhted ema ja vanaemaga, ja keda teisalt valdab täielik igatsus vabaduse ja sõltumatuse järele. Isa vastu tunneb Risku peamiselt häbi ja haletsust.

Samal ajal kui Risku vanaema sureb, kolib ta ema Stockholmi, et ennast leida, isast saab alkohoolik ning Risku armub noorde akadeemia tšelloõpilasse Annasse. Risku sooviks täielikult armastusele anduda, aga tal on raske leppida mõttega, et naine armastab naist.

 
Raamatuklubi vestlus toimub eesti keeles. Arutelu  juhib tõlkija, toimetaja ja soome kirjanduse asjatundja Heidi Iivari.
 

Kohtumiseni Soome Instituudi raamatukogus 21. veebruaril kell 18!

Sobiva raamatukogu teose laenutamiseks leiad siit: www.ester.ee