Raamatuklubi Tartus

16. veebruar 2017, Tartu, Soome Instituut, Ülikooli 11

Möödunud aasta novembrikuus Soome Instituudist edukalt alustanud raamatuklubi jätkab uuel aastal uue hooga – sel korral koguneme, et vestelda soomerootsi kirjaniku Kjell Westö romaani “Terendus 38” teemal. 

„Terendus 38“  ilmus kirjastuse Eesti Raamat sarjas „Põhjamaade romaan“ aastal 2014 ja tõi samal aastal autorile ka Põhjamaade Nõukogu Kirjandusauhinna. Teos räägib Soome kodusõjast ja olukorrast teise maailmasõja hakul. Westö väitel oli tegu soomlaste jaoks hella teemaga, millest on tulnud rääkida tundlikumalt kui teistest sõdadest Soome ajaloos.

Kakskeelse ja kakskultuurse Westö teoste peateemaks on identiteet. „Olen harjunud hüppama ühelt keelelt teisele; see loob liikumise tunde, mis on minule kui kirjanikule eluliselt vajalik,“ on mängleva kergusega soomluse ja rootsluse piiridel opereeriv autor ise märkinud. Westö stiili iseloomustab lõtvus, tundlik kaasaelamine ja jahe iroonia. Kuigi Westö teostesse on pikitud rohkelt huumorit, kumab selle alt läbi terav ühiskonnakriitika.

Arutelu toimub eesti keeles.

Kohtumiseni Soome Instituudi raamatukogus 16. veebruaril kell 1819.30!

Kes Kjell Westö raamatut veel lugeda pole jõudnud, jõuab selle veel laenutada. Sobiva raamatukogu leiad siit: www.ester.ee