Prima Vista: luuletaja Kalle Niinkangas

8. mai 2019, Tartu, Soome Instituudi raamatukogu, Ülikooli 11, Tartu

Soome luuletaja Kalle Niinikangas esineb Prima Vista festivalil 8. mail kell 17.00 Soome Instituudi raamatukogus Tartus (Ülikooli 11). Eestikeelsele lugejale kogumikust „8+8. Eesti ja Soome luulet“ tuttava Kalle Niinikanga looming kõlab nii soome kui ka eesti keeles. Külalisega vestleb ja vestlust tõlgib Heidi Iivari.

Kalle Niinikangas (1973) on soome luuletaja ja kirjanik. Helsingi lähedal Vantaas elava Niinikangase loomingu hulka kuulub viis luulekogu, millest viimane kannab nime “Tere tulemast Mongooliasse” (2018) ning räägib Downi sündroomiga lapsest ja isadusest. Tema luulele on iseloomulik see, et ta käsitleb isegi väga raskeid ja tõsiseid teemasid ilustamata ja huumori kaudu.

Niinikangase luuletusi on eestikeelsena avaldatud luulekogus ”Eesti ja Soome luulet 8+8” (2013). Lisaks luulele on ta kirjutanud ka reisiteemalisi raamatuid ning tõlkinud soome keelde ingliskeelset kirjandust. Niinikangas on Soome kirjandusringkonna aktiivne liige, ta juhib väikest Enostone-kirjastust ning on varem olnud ka kultuuriorganisatsiooni Kiila esimees. Lisaks sellele peab Niinikangas blogi ja on osalenud luuleturneedel Soomes, Inglismaal ja Eestis.

Vaata ka: https://kirjandusfestival.tartu.ee