Põhjamaade kirjanduse nädal instituudi raamatukogus

11. november 2019 - 15. november 2019

Põhjamaade kirjanduse nädal toimub aasta kõige pimedamal ajal Põhjamaade raamatukogude ja Põhjala Ühingu eestvedamisel. Selle nädala eesmärk on tutvustada ja edendada lugemist, Põhjamaade kirjandust ja jutuvestmise traditsiooni.  Tänavuse, juba 23. korda toimuva Põhjamaade kirjandusnädala teema on “Pidu Põhjalas”.

Põhjamaade kirjanduse nädal algab esmaspäeval, 11. novembril 2019. Nädala jooksul korraldatakse Põhja- ja Baltimaade raamatukogudes, koolides ja seltsimajades näitusi, ettelugemisi, raamatututvustusi ja debatte. Novembripimeduses süüdatakse küünlad ja loetakse ette katkendeid aasta kirjanduseks valitud Põhjamaade raamatutest.

Nagu tavaks on saanud, tähistab raamatukogunädalat ka Soome Instituudi raamatukogu. Nimelt toimub 13. novembris soome-eesti vestlusring, kus seekord teemaks  Soome tähtpäevad ja peotraditsioonid, 14. novembril kl 17 leiab aset raamatuklubi ja 11.-15. novembrini raamatulaat.

Lisaks on meie raamatukogus kogu nädala jooksul võimalik tutvuda instituudi töötajate poolt kirjutatud värskete lugemissoovitustega ning nende hulgast endale meelepärast lugemist laenutada.

Tere tulemast!

Loe lähemalt põhjamaade kirjanduse kohta.