JÄÄB ÄRA! Pekka Gronow Psühhodisko konverentsil Tartus

2. september 2017, Tartu, Soome Instituut, Ülikooli 11

Kahjuks oleme saanud teate, et Pekka Gronow ei saa tervislikel põhjustel  Psühhodisko konverentsil üles astuda. Vabandame.

 

Koostöös Psühhodisko konverentsiga tuleb 2. septembril Tartusse esinema tunnustatud soome muusikateadlane Pekka Gronow, kes peab konverentsi raames kaks loengut:

  • kl 15 Soome Instituudis (Ülikooli 11): “Love Records and Eteenpäin: the rise and fall of the first independent record companies in Finland”. 
  • kl 18 Genialistide Klubi Saalis “The last days of “Melodiya” and the Baltic Singing Revolution. A report of a research project”

Mõlemad ettekanded toimuvad inglise keeles.

Кругозор №1/1975 kaanepilt

Кругозор №1/1975 kaanepilt

Pekka Gronow

Pekka Gronow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pekka Gronow on kirjutanud popmuusikast ja plaaditööstusest hulgaliselt artikleid ja raamatuid. Gronow on Helsingi Ülikooli etnomusikoloogia dotsent ja Soome muusikaarhiivi asutaja. Lisaks töötas ta aastatel 1989-2006 Soome rahvusringhäälingu YLE heliarhiivi juhatajana ning asutas 60ndate keskel koos M.A. Nummineniga plaadifirma “Frowärts! / Eteenpäin”, mis andis lisaks Nummineni loomingule välja ka teiste underground artistide muusikat.

“Psühhodisko III konverents – Psühhedeelia helis ja pildis // Psychedelic Sights and Sounds” raames avatakse muu hulgas Kiwa näitus “Eesti psühheedeelse kunsti remixid”, saab näha filmi „Nõukogude hipid”, kuulata teisi muusikateemalisi loenguid-vestlusringe ning soetada vinüülplaate. Päeva lõpetab Psühhodisko pidu, kus astub teiste hulgas dj-na üles ka Marju Kuut. Kogu päeva programmiga saab tutvuda siin