Näitus: “Luulesõit – 7 esimest aastat”

8. november 2012 - 28. november 2012, Harjumaa, Rahvusraamatukogu, 6. korrus

8.-28. novembrini on Rahvusraamatukogus võimalik tutvuda rahvusvahelise luulefestivali seitsmele esimesele toimumisaastale pühendatud näitusega „Luulesõit – 7 esimest aastat“. Näitusel tutvustatakse Luulesõidu olemust ja arengut ning festivalil osalenud luuletajate loomingut originaalkeeltes ja tõlgetena.

Näitus „Luulesõit – 7 esimest aastat“ võtab kokku senised luulesõidud ja annab ülevaate ringreisidel viibinud luuletajate loomingust originaalkeeles ja ka tõlgetest. „Korraldame Luulesõitu armastusest luule ja erinevate keelte vastu ja näitusel on muu hulgas võimalik kuulata luuletajate enda loetud luulet originaalkeeles, näha meeleolukaid fotosid ja lühifilmi ringreisist. Lisaks saab iga näituse külastaja soovi korral ka ise luulekonkursist osa võtta,“ rääkis Luulesõidu kunstiline juht Guntars Godinš.

Ülemises reas Guntars Godinš ja Valts Ernštreits, alumises reas Igor Kotjuh, Rose-Marie Huuva, Jenni Kallionsivu ja Agneta Enckell. Foto: Alisa Javits

Näituse avamisel esinevad mitmed luulesõitjad, teiste hulgas Igor Kotjuh, Ingmara Balode, Rose-Marie Huuva ning Luulesõidu kunstiline juht Guntars Godinš.  Näitust saab külastada Rahvusraamatukogus 8.-28. novembrini ning  hiljem vaadata juba rändnäitusena erinevate Eesti linnade raamatukogudes ning kultuuri- ja huvikeskustes. Rändnäitust on võimalik oma piirkonda või asutusse tellida näituse korraldaja Soome Instituudi kaudu.

Näitusega „Luulesõit – 7 esimest aastat“ saab tutvuda Rahvusraamatukogu 6. korrusel, 8.-28. november, näitus on avatud E-R 11-20, L 12-19.

Näitus on tasuta.

* * * * * *

Luulesõidu idee sündis 2006. aastal, mil projekti käivitas Soome Instituut, kuid nüüd on luulesõiduga seotud mitmed koostööpartnerid erinevatest riikidest. Tänaseks on Luulesõit omandanud rahvusvahelise luulefestivali mõõtmed – see on mitmekeelne luuleringsõit, mis on toimunud seitsmel järjestikusel aastal, üritustega kahekümne seitsmes linnas ning millest on osa saanud mitu tuhat luulesõpra. Luulesõit liigub igal aastal erineval marsruudil, kaasab erinevaid luuletajaid ja selle peamiseks eesmärgiks on tutvustada erinevatest riikidest pärit luuletajate loomingut ja edendada luule tõlkimist.

Rohkem infot Luulesõidu festivalist luulesoit.com