Merete Mazzarella Tallinna kirjandusfestivalil HeadRead

24. mai 2019, Tallinn, Kirjanike Maja musta laega saal, Harju 1

Foto: Bengt Oberger – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41373660

Merete Mazzarella (1945) on soomerootsi kirjanik ja kirjandusteadlane. 2008. aastal pälvis Mazzarella raamat soome rahvusluuletaja J. L. Runebergi abikaasast Fredrika Runebergist pealkirjaga „Fredrika Charlotta född Tengström: en nationalskalds hustru“ („Fredrika Charlotta, sünd. Tengström: rahvusluuletaja abikaasa“) aasta parima teadusteose auhinna. Lisaks soomerootsi kultuuri ja kirjanduse uurimisele on Mazzarella kirjutanud mitmeid omaeluloolisi teoseid, millest eesti keeles on ilmunud „Vanaemadest ja lastelastest. Täna õhtul me mängime…“ (2008, eesti k 2018, tlk Kadi-Riin Haasma), mis kirjeldab Mazzarella kogemusi vanaemana, kelle lapselapsed elavad teisel mandril, mistõttu lisaks põlvkondade vahelistele lõhedele ja vananemisele on fookuses ka kultuurilised erinevused ja ennekõike suurte vahemaade, eraldatuse mõju. Mazzarella teoseid iseloomustab mõtisklev, esseistlik, tasakaalukas tonaalsus.

Merete Mazzarellaga vestleb reedel kell 16 tõlkija Kadi-Riin Haasma. Vestlus toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde. 

Merete Mazzarella esineb festivalil HeadRead Soome Instituudi üritustesarja “Soomerootsi kevad” (teemaviide: #SoomerootsiKevad) raames. Üritustesarja toetab Svenska kulturfonden.