Näitus Riias: Luulesõit – 7 esimest aastat

9. september 2014, Riia, Läti Rahvusraamatukogu, Riia

Avamine on 9. septembril 2014 kell 19 Läti Rahvusraamatukogus.

Soome luuletaja Heli Laaksonen. Foto Jari-Jukka Nippala

Soome luuletaja Heli Laaksonen. Foto Jari-Jukka Nippala

Esinevad luuletajad Heli Laaksonen (pildil) Soomest, Contra ja fs Eestist ning Inga Gaile, Ingmāra Balode, Anna Auziņa, Kārlis Vērdiņš, Eduards Aivars, Valts Ernštreits ja Arvis Viguls Lätist. Üritust juhib läti luuletaja, tõlkija ja Luulesõidu kunstiline juht Guntars Godiņš.

Näitus „Luulesõit – 7 esimest aastat“ tutvustab kokku 26 eesti, läti, soome ja rootsi luuletajat, kes osalesid rahvusvahelisel luulefestivali seitsmel esimesel toimumisaastal. Näitusel saab kõrvaklappide vahendusel kuulata luuletajate loomingut nende endi emakeeles ja esituses ning sinna juurde sama luuletuse lätikeelset tõlget nagu see varem on olnud ka Eestis. Audioluulele lisaks on näitusel väljas meeleolukad fotod ja lühifilm Luulesõidu ringreisidelt.

Näituse avamine on osa luulefestivali Dzejas dienas programmi. Kaaskorraldajad ja toetajad: Soome Instituut, Soome Suursaatkond Lätis, Läti Rahvusraamatukogu ja Läti Kultuurkapital.

Juba aastaid on Luulesõidu eriline vaim toonud kokku nii luuletajad, tõlkijad kui luulepubliku ringreisidel Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis ja Norras. Igal aastal on erinev marsruut ja kaassõitjad, mis teevad igast Luulesõidust unikaalse retke lokaalsetesse ja keelelistesse luulemaastikutesse. Luulesõidu kunstilise juhi ning idee isa Guntars Godinš sõnul Luulesõit sai alguse 2006. aastal austusest ja armastusest luule ja erinevate keelte vastu. Soome Instituudi käivitatud Luulesõidul on tänaseks mitmeid koostööpartnereid erinevates riikides.

Tutvu Luulesõiduga: www.poetryride.com