Luuleansambel Põlev Ristikivi esineb Tallinnas

17. oktoober 2012, Tallinn

Luuleansambel Põlev Ristikivi on neljast soome mehest koosnev rühmitus,  huvitav kombinatsioon eesti luulest ja soome meestest, kes  armastusest Karl Ristikivi luule ja loomingu vastu annavad aeg-ajalt kontserte.  Viisid on loonud Ristikivi luuletustele  ansambli liikmed ise ja  luulet esitatakse nii lauldes kui ka eteldes, nii eesti kui ka soome keeles, kordamööda esinemise järge järgmisele edasi andes.

Põleva Ristikivi liikmed Mika Seppänen (tšello, laul), Petteri Kummala (kitarr, laul), Mikko Peltoniemi (löökriistad, kitarr, klaver, laul) ja Petteri Savolainen (etlemine) tutvusid 90ndatel ülikooli päevil Tartus, kus nad kõik õppisid ning tegelesid muusika ja teatriga.  Ansambli asutasid nad 2001. aastal.  Neil on ilmunud ka cd-plaat „Põlev Ristikivi“ (2003).

Pagulaskirjaniku Ristikivi luule olulisteks teemadeks on igatsus kodumaa järele ning isamaatus. Tema luules on üheaegselt nukrust ja teeloleku rõõmu.  Luuletustest on Põlev Ristikivi teinud kaunid ja hingelised lood, kuhu on põimitud melanhooliat ja ka süngust. Luuleansambli esinemised on meeleolukad, publiku tundeid haaravad kontserdid.

Põleval Ristikivil on oma publik nii Eestis kui ka Soomes. Soomes on ansamblit kiidetud selle eest, et nad tutvustavad Karl Ristikivi loomingut põhjanaabritele neile omaselt huvitaval viisil. Eestlased hindavad  aga seda, et ansambel on Ristikivi luulele uut hinge sisse puhunud.

16. oktoobril möödub 100 aastat Karl Ristikivi sünnist. Selle sündmuse puhul korraldavad Karl Ristikivi Selts, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti TA Underi  ja Tuglase Kirjanduskeskus ja Eesti Kirjanduse Teabekeskus  kahepäevase konverentsi, mis toimub 16. oktoobril Tartus ja 17. oktoobril Tallinnas ja on kõigile huvilistele avatud.  Konverentsi kavaga saab tutvuda Karl Ristikivi Seltsi kodulehel.

Luuleansambel  Põlev Ristikivi esineb mõlemal konverentsipäeval õhtuses osas, Tartus 16.10. kell  18.30  Kirjanduse Maja krüptis (Vanemuise 19)  ning Tallinnas 17.10. Kirjanike Maja musta laega saalis (Harju 1).  Tulge kuulama ja osa saama millestki erilisest ja kaunist!