Lastekirjanduse tõlkijate seminar

13. september 2012 - 16. september 2012, Harjumaa, Tallinn

Tallinnas kohtuvad eesti-soome/soome-eesti lastekirjanduse tõlkijad

14.-16. septembrini 2012 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Soome Instituudi ja Soome Kirjanduse Teabekeskuse (FILI) eestvõttel esimene eesti-soome/soome-eesti lastekirjanduse seminar.

Kolmepäevasesse kokkusaamisesse mahub avatud loengupäev, tõlketöötoad ning kirjanike ja tõlkijate kohtumised. Loengupäev on mõeldud kõigile neile, keda lastekirjandus lähemalt puudutab, olgu selleks lastekirjanikud, lasteraamatute illustreerijad, õpetajad, raamatukogutöötajad või lihtsalt lapsevanemad.

Hea lasteraamatu tunnuste üle arutlevad vestlusringis Eva Koff, Mare Müürsepp ja Tauno Vahter, lastekirjanduse uudiseid vahendavad Kätlin Kaldmaa ja Noora Miettinen, soome lasteraamatuillustratsiooni tutvustab Sari Airola. Tõlkijatega kohtuvad lastekirjanikud Aino Pervik ja Piret Raud. Loengupäev tipneb äsja eesti keeles ilmunud lasteraamatu „Teedu ja Peedu lasteaias” esitlusega autorite Aino Havukaineni ja Sami Toivoneni osavõtul. Raamat on ilmunud kirjastuselt Hea Lugu, soome keelest tõlkinud Hille Lagerspetz.

Loengupäevale järgnevad tõlkijate töötoad, kus tõlgitakse eri vanusegruppidele mõeldud teoste katkendeid ja arutletakse lastekirjanduse tõlkimisel tekkivate probleemide üle.

Seminari korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus koostöös Soome Kirjanduse Teabekeskusega (FILI) ja Soome Instituudiga. Ettevõtmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Täiendav info:

Kätlin Kaldmaa, Eesti Lastekirjanduse Keskuse välissuhete koordinaator
51 42 359, katlin@elk.ee

Merja Aho, FILI – Soome Kirjanduse Teabekeskus
merja.aho@finlit.fi