Emmi Itäranta raamatu esitlus Tallinnas

10. märts 2014, Tallinn, Kauplus Rahva Raamat (Viru Keskus, 4.k), Tallinn

Märtsikuus külastab Eestit soome kirjanik Emmi Itäranta, kelle äsja eesti keeleski ilmunud esikromaan ”Vesi mäletab” on juba laia huvi äratanud mitmel pool maailmas. 

Emmi Itäranta, kirjastus Koolibri ja Soome Instituut koostöös EKL Tartu osakonnaga esitlevad raamatut „Vesi mäletab”

  • 10. märtsil kell 16 Rahva Raamatus (Viru Keskus, 4.k) Tallinnas
  • 11. märtsil kell 17 Kirjanduse Majas (Vanemuise 19) Tartus.
Emmi

Foto: Heini Lehväslaiho

Emmi Itäranta debüütromaan „Teemestarin kirja” tekitas 2012. aastal Soomes suurt elevust. Kõigepealt võitis debütant kirjastuse Teos suure ulmeromaanivõistluse, seejärel Kalevi Jäntti noore kirjaniku auhinna. 2013. aastal lisandus sellele veel Nuori Aleksis auhind.

Romaani tõlkeõigused on müüdud juba 12 riiki, ingliskeelse teose väljaandja HarperCollins ostis kohe ka kahe järgmise raamatu tõlkeõigused. Soome ajakirjandus on nimetanud seda oluliseks rahvusvaheliseks läbimurdeks.

51e66b0d5e8f5aed60d7df0a23019110_vesimaletab

 

Kirjastus Koolibri avaldab Emmi Itäranta esikromaani „Vesi mäletab” Kadri Jaanitsa tundlikus tõlkes. 

„Vesi mäletab”on usutav ja hirmuäratav tulevikukirjeldus maailmast, kus kõige suurem defitsiit on puhas vesi. Valitseb diktatuur. Vett jagatakse vaid jaopärast. Kunagisi tehnikasaavutusi võib leida veel ainult suurtest jäätmeaukudest. Need, ning peategelase Noria suguvõsas säilinud teemeistri päevikud, on ka ainus side endise maailmaga. Noria saab noore tüdrukuna teemeistriks ning oma suguvõsa suure saladuse hoidjaks. Paraku on teemeister oma ameti tõttu veepolitsei kõrgendatud tähelepanu all ning kaalul on kogu tulevik.

Emmi Itäranta (s. 1976) on pärit Tamperest. Ta lõpetas Tampere Ülikooli teatri-ja draama uurijana ning jätkas õpinguid Suurbritannias Kenti Ülikoolis loova kirjutamise alal, kus magistritöö käigus valmis ka tema esikromaanTa on  töötanud dramaturgi, teatrikriitiku, stsenaristi ja kolumnistina.

Praegu elab Emmi Itäranta Canterburys ja on viimasel ajal pühendunud vaid kirjutamisele.

Vaata ka
www.emmiitaranta.com

Kontakt:
Katrin Kliimask / Kirjastus Koolibri
katrin@koolibri.ee / tel. 56630651

Heidi Iivari / Soome Instituut
heidi.iivari@gmail.com  / tel. 56691400
www.finst.ee