Kirjanduslik teisipäev Tartus: Silja Vuorikuru ja Juhani Salokannel

8. oktoober 2019, Tartu

Kirjandusliku teisipäeva sarja raames toimub 8. oktoobril algusega kl 18 Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna saalis Aino Kallase ja A. H . Tammsaare teemaline vestlusõhtu soome kirjaniku ja kirjandusteadlase Silja Vuorikuru ning soome kirjaniku, tõlkija ja Tammsaare uurija Juhani Salokandlega. Vestlust juhib eesti kirjandusteadlane, -kriitik ja tõlkija Sirje Olesk.

Silja Vuorikuru teos „Aino Kallas. Maailma südames“ ilmus eesti keeles möödunud aasta lõpus (tlk Sirje Olesk). Raamat räägib Eesti-Soome kultuurisilla ehitajast kirjanik Aino Kallasest. Teoses käsitletakse süvitsi Aino Kallase elu ja loomingut. See on liigutav jutustus autorist, kes jõudis erandliku rahvusvahelise tunnustuseni, kuid pidi taluma üksindust, mõistmatust ja mitmeid suuri kaotusi. Raamatus kirjeldatakse 20. sajandi alguse kultuurilist ja poliitilist atmosfääri, inimeste ootusi ja väärtushinnanguid nii Soomes kui ka Eestis. Esile kerkivad mitmed selle aja kultuurimaailma kesksed persoonid Hella Wuolijoest Friedebert Tuglaseni.

Käesoleva aasta algul vahetult enne A. H. Tammsaare 141. sünniaastapäeva ilmus eesti keeles Juhani Salokandle monograafia „ Noore Eesti südametunnistus“ (tlk Piret Saluri). Teos annab ülevaate nii Tammsaare loomingust kui ka elust. Raamatu koostaja sõnul on Tammsaare aktuaalne ka tänapäeval. Salokannel on öelnud, et kirjutas raamatu esialgu selleks, et Eesti rahvuskirjanikku soome lugejale lähemale tuua, aga usub, et raamatust on kasu ka eestlastel, eriti noorema põlvkonna lugejatel, kelle jaoks Tammsaare on kaugeks jäänud.

 

Kohapeal on huvilistel võimalik osta mõlemat raamatut soodushinnaga.

Ootame kõiki kuulama!

Üritust korraldavad Soome Instituut ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond. Üritust toetab Soome kirjanduse teabekeskus FILI.