Kaisa Leka & Christoffer Leka loeng “Ebatäiuslik” ja töötuba “Saladuslik postkaart” Station Narval

22. september 2018, Narva, Narva kunstiresidentuur, Joala 18

22. septembril annab kunstnike duo Kaisa Leka & Christoffer Leka avaliku loengu “Ebatäiuslik”, millele järgneb noortele suunatud töötuba “Saladuslik postkaart”. Sündmused toimuvad Station Narva festivali kunstiprogrammi raames Narva kunstiresidentuuris (Joala 18, Narva).

AJAKAVA 22.09:
13:00 Kaisa Leka & Christoffer Leka avalik loeng “Ebatäiuslik”
15:00 Töötuba noortele “Saladuslik postkaart” (eelregistreerimisega!)

ÜRITUS FACEBOOKIS

Kaisa Leka ja Christoffer Leka tutvustavad oma uusimat publikatsiooni “Ebatäiuslik”, mis kujutab endast reisipäevikut nende rattamatkast New Yorgist San Franciscosse. 2016. suvel sõitsid nad ratastega ühest Põhja-Ameerika kontinendi otsast teise, saates selle jooksul iga päev ühe postkaardi Christofferi sugulastele. 110 postkaardist jõudis Soome 104, millest nad koostasid publikatsiooni. See võitis Comics Finlandia auhinna parima soome graafilise novelli eest (2017) ning aasta kauneima raamatu tiitli.

Töötoas “Saladuslik postkaart” teevad osalejad juhendajate näpunäidete järgi oma koomiksi. Eelnev kogemus ei ole vajalik – võta kaasa vaid lemmikpliiats, märkmik ja visandipaber!

Kaisa Leka on soome koomiksikunstnik ning seikleja, kes koos kaaslase Christoffer Lekaga annab välja autobiograafilisi raamatuid “olemise kunstist”. Kaisa on olnud nomineeritud Soome Koomiksiliidu Puupäähattu preemiale ning mitmed duo poolt tehtud raamatud on võitnud erinevaid auhindu (sh Grafia’s Gold Award).

Sündmusi toetavad Soome Instituut ja EV100 kunstiprogramm.

Narva kunstiresidentuuri asutajaks on Eesti Kunstiakadeemia SA koostöös Narva Gate OÜ-ga. Residentuuri tegevust toetab Kultuuriministeerium.

Korraldaja: Narva kunstiresidentuur
Kontakt: ann.vaikla@artun.ee